Case study: Jeżeli Eurocash kupiłby Żabkę, w Szczyrku 7 na 9 sklepów miałoby szyldy sieci franczyzowych Grupy

Autor: dlahandlu.pl 1 sierpnia 2016 14:14

Szczyrk – miasto w województwie śląskim, o charakterze turystyczno-wypoczynkowym z blisko 6 tys. mieszkańców to przykład tego jak prezentuje się obraz handlu także w okolicznych miejscowościach.Z dużych sieciowych operatorów w Szczyrku swoje sklepy mają Polomarket i Biedronka. Poza tym działają 2 sklepy Żabka i 1 Freshmarket. Reszta sklepów jest prowadzona przez przedsiębiorców zrzeszonych w ramach sieci franczyzowych, organizowanych przez Grupę Eurocash: EuroSklep, Delikatesy Centrum (2 placówki) i Lewiatan. Pozostałe to niezrzeszone placówki handlowe. W sąsiednich Buczkowicach działa Lewiatan, Eurosklep i Delikatesy Centrum oraz Żabka.

Oznacza to, że w momencie zakupu szyldów Żabki Polska (Żabka i Freshmarket), Eurocash wspierałby 7 z 9 przedsiębiorców w Szczyrku, którzy prowadzą sklepy w sieciach franczyzowych organizowanych przez spółki zależne od Grupy Eurocash i wszystkich przedsiębiorców prowadzących sklepy franczyzowe w Buczkowicach.

Grupa Eurocash na stronie jako swoje marki wymienia: sieć abc ( 8 tys. sklepów), Delikatesy Centrum (ponad 1 tys. placówek), Gama (ponad 550 sklepów) działających w ramach PSD, Lewiatan (blisko 3 tys. sklepów), Euro Sklep (ponad 500 sklepów), Groszek (ponad 1,1 tys.), 1 minute (ponad 70). Eurocash ma też 44 proc. akcji sklepu internetowego Frisco.pl. W tym roku Grupa Eurocash złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie sieci ok. 250 sklepów Eko od Eko Holdingu.

Żabka, która działa w Polsce pod marką Żabka i Freshmarket, obsługuje dziennie około 800 tysięcy klientów. Do firmy należy ponad 4200 sklepów prowadzonych pod dwoma szyldami. W 2015 r. zanotowała sprzedaż w wysokości 5,75 mld zł.

Przeczytaj także:

Negocjacje z potencjalnymi zainteresowanymi będzie prowadził JPMorgan. Transakcja może opiewać na kwotę 1 mld euro (1,10 mld USD). Oczekuje się, że sprzedaż sieci nastąpi pod koniec roku. Oprócz Eurocashu zakupem sieci zainteresowany jest także fundusz CVC Capital Partners.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane