Case study: Koncept SPAR dla studentów

Autor: dlahandlu.pl 29 września 2015 11:33

Case study: Koncept SPAR dla studentów fot. Supermarket Spar University w uniwersyteckiej dzielnicy Amsterdamu

Dia-Mart Polska, firma doradcza dedykowana handlowi detalicznemu, przedstawia koncept supermarketu tworzony specjalnie dla holenderskich studentów.

SPAR University to koncept przeznaczony dla studentów i pracowników dydaktycznych uczelni w Holandii. Jest on przykładem wdrożenia modelu ekonomicznego opartego na dostosowaniu ogólnej oferty do grupy docelowej, jaką stanowią specyficzni miejscowi klienci. 

Koncept:

Supermarkety SPAR były zawsze sprofilowane jako sklepy „convenience” i prezentowały charakter lokalny. Logikę bliskości rozwinięto, tworząc sklep w uniwersyteckiej dzielnicy Amsterdamu. Sklep stawia na produkty świeże, w pojedynczych porcjach, dania gotowe do spożycia, kanapki, soki owocowe i niskie ceny.

W wielu miejscach w sklepie zachęca się klientów do wejścia na fanpage marki na Facebook-u „Campuslife" i zamieszczenia sugesti odnośnie uzupełnienia oferty o brakujące produkty. Oddawanie głosów on line pozwala także wpływać na cenę pewnych artykułów. SPAR postawił na młodą, szczególnie aktywną w Internecie klientelę.

Format SPAR University sprawdził się, ponieważ po otwarciu pierwszego sklepu w pobliżu Uniwersytetu Vrije w Amsterdamie w 2013 roku SPAR przeorganizował także supermarket w okolicach Uniwersytetu w Utrechcie i zapowiada otwarcie trzeciej placówki w Rotterdamie, niedaleko Uniwersytetu Erasmus.

Opinia Dia-Mart Polska:

Dostosowanie oferty jest głównym filarem marketingu marki, a na przykładzie SPAR widać, że sieć trafnie oceniła oczekiwania klientów-studentów. Oprócz wprowadzenia takich elementów jak płatności w kasie samoobsługowej, czy punktów Campuslife, konceptowi trudno jest oderwać się od tradycyjnego supermarketu. Strefy są dobrze wydzielone, facingi – wyeksponowane, ale poza tym format nie stawia na oryginalność.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane