Case study: Wdrożenie płatności bezgotówkowych w sieci Da Grasso

Autor: dlahandlu.pl 3 czerwca 2015 09:24

Case study: Wdrożenie płatności bezgotówkowych w sieci Da Grasso Fot. za dagrasso.pl

SIX Payment zaprojektował model obsługi płatności bezgotówkowych w sieci pizzerii Da Grasso.

 

Da Grasso zrzesza ponad 170 różnych podmiotów, posiadających oddzielne konta bankowe. SIX Payment Services nie wymagał od spółki i podmiotów powiązanych posiadania kont firmowych w konkretnym banku. Dodatkowo, zaoferował firmie rozwiązania poprawiające efektywność realizacji zamówień oraz  płatności.

Da Grasso zdecydowała się na umożliwienie klientom płatności kartowych w sprzedaży zarówno na miejscu jak i w dowozie oraz udostępnienie klientom usług dodatkowych, pozwalających na wypłatę gotówki podczas płatności kartą za dostawę , a w przypadku klientów zagranicznych, na płatność we własnej walucie.

Placówki oraz kurierzy zostali wyposażeni w terminale przenośne IWL 220, które oprócz standardowych i zbliżeniowych płatności kartą, oferują również usługi dodatkowe jak Cashback czy DCC (Dynamiczna Wymiana Walut). Terminale płatnicze zainstalowane w Da Grasso umożliwiają również  funkcjonowanie specjalnej aplikacji obsługującej zamówienia online ze strony pizzerii. Obecnie SIX obsługuje ponad 110 placówek partnerskich Da Grasso. Docelowo rozwiązanie wdrożone zostanie w całej sieci. Dedykowana aplikacja na terminalu POS przygotowana przez partnera SIX, firmę Hilltech, otwiera kolejny kanał komunikacji pomiędzy klientem a lokalem. Zamówienie ze strony www przekierowane jest do najbliższej pizzerii w rejonie klienta i drukowane na terminalu. W odpowiedzi lokal za pośrednictwem terminala potwierdza przyjęcie zamówienia i przesyła szacowany czas dostawy. Aplikacja pozwala na monitorowanie zamówień w systemie Da Grasso oraz wyeliminowanie sprzedaży niekontrolowanej przez właściciela placówki.

DA GRASSO istnieje od 2006 roku i zarządza siecią pizzerii pod marką Da Grasso. Sieć franczyzowa obejmuje 175 pizzerii w blisko 150 miastach, a jej lokale znajdują się w całej Polsce - zarówno w większych, jak i mniejszych ośrodkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ekonsulting 2015-06-25 03:07:43

    aplikacje na smartfony i tablety:

    artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane