PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Castorama zastąpi Praktikera w Lesznie

Autor: dlahandlu.pl 9 maja 2016 13:51

Castorama Polska otworzy nowy sklep w Wielkopolsce, w miejscu w którym znajdował się Praktiker. Spółka podpisała umowę w sprawie wynajmu obiektu położonego obok Galerii Leszno, w Alejach Konstytucji 3 Maja 12.

Od lipca 2016 r. Castorama Polska rozpocznie wynajem obiektu znajdującego się w Lesznie i będzie mogła przygotowywać go do otwarcia sklepu pod swoją marką.

„Praktiker Polska, mając na uwadze dalsze plany rozwojowe sieci oraz po analizie potencjału biznesowego, postanowił zrezygnować ze swojej lokalizacji w Lesznie, jednocześnie otwierając nowy market w Nowym Sączu - komentuje Sławomir Parczewski, prezes zarządu Praktiker Polska.

Praktiker Polska działa w naszym kraju od 1997 roku i ma 24 placówki. W 2014 roku nastąpiły fundamentalne zmiany własnościowe, firma została przejęta przez polski kapitał rodzinny. W 2014 roku właścicielem firmy została spółka PAPAG AG, która odkupiła udziały od Baumarkt Praktiker International. W 2015 roku zaś PAPAG AG sprzedał udziały spółce New Finance Services SA. Prezesem zarządu Praktikera jest Sławomir Parczewski, a członkiem zarządu Magdalena Trawińska.

Castorama Polska istnieje na rynku od 1994 roku. Obecnie spółka posiada w Polsce 73 sklepy (w tym 70 sklepów Castorama i 3 sklepy Brico Depot) o łącznej powierzchni handlowej ok. 554 tys. m2 i zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. Castorama Polska jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. Głównymi markami spółki są B&Q, Castorama, Brico Dépôt i Screwfix. Kingfisher jest również współudziałowcem spółki Koçtaş w Turcji. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.kingfisher.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane