CBA zbada sprawę budowy Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu

Autor: Rzeczpospolita 20 grudnia 2013 10:05

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi, czy samorządowcy z PiS mogli działać na korzyść inwestora Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu - donosi Rzeczpospolita. Instytucja chce zbadać proces sprzedaży działek pod obiekt.

Do tej pory sprawa Trzech Koron wiązała się z utratą posady przewodniczącego rady miasta przez Jerzego Wituszyńskiego - szefa Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. Przyczyną był kontakt, jaki z inwestorem podpisała firma prowadzona przez syna Wituszyńskiego.

Zgodnie z informacjami, do jakich dotartła Rzeczpospolita, CBA zbada, czy prezydent miasta nie poświadczył nieprawdy w sprawozdaniu z działalności za 2011 rok. W dokumencie napisano, że wszelkie koszty związane z przebudową układu drogowego poniesie inwestor. 3,5 mln złotych na stworzenie ronda oraz remont ulic wydało jednak miasto.

Oprócz tego CBA zarzuca prezydentowi niekorzystne warunki związane z opłatami za wieczyste użytkowanie terenu pod galerią.

Zgodnie z deklaracjami polityków PiS, jeśli zarzuty stawiane przez CBA okażą się słuszne, Ryszard Nowak zostanie wykluczony z partii.

Inwestorem Galerii Trzech Koron jest firma CD Locum. Inwestycja otwarta w październiku br. powstawała przez 2,5 roku. W dniu 8. października 2010 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, zaś roboty budowlane rozpoczęły się 28.02.2011 roku. Koncepcja architektoniczno - budowlana Trzech Koron oraz logotypu obiektu wykonana została przez biuro projektowo - doradcze Arkus z Gliwic.

Galeria Trzy Korony mieści się przy ul. Lwowskiej 80. W obiekcie znajduje się ponad 120 punktów handlowo - usługowych na powierzchni ponad 35 tys. mkw. Do dyspozycji klientów został oddany parking na prawie 800 pojazdów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane