CBOS: Zakupy robimy głównie w dyskontach

Autor: IAR 8 lipca 2013 13:38

Blisko trzy czwarte Polaków kupuje co najmniej połowę produktów spożywczych w dużych sklepach dyskontowych. Tylko 12 procent deklaruje, że unika takich sklepów lub zagląda do nich sporadycznie - podaje IAR powołując się na badania CBOS.

Znacznie mniej osób przyznaje, że większość zakupów robi w sklepach średniej wielkości tzw. marketach (około połowa) oraz sklepach osiedlowych (37 procent). Dopiero na czwartym miejscu placują się super- i hipermarkety, w których produkty spożywcze kupuje około 25 procent badanych. Stosunkowo mało osób kupuje żywność na tzw. bazarach. Ponad połowa badanych przyznaje, że nigdy nie robi zakupów na targowiskach. Około 18 procent twierdzi, że co najmniej połowę zakupów robi właśnie tam.

Jak podaje IAR, nowym i najmniej rozpowszechnionym sposobem kupowania jedzenia jest internet. 83 procent badanych przyznaje, że w ogóle nie kupuje żywności tą drogą. Jedynie 17 procent badanych przyznaje, że w ogóle korzysta z takiej opcji. Tylko 3 procent robi zakupy w internecie regularnie. Są to przede wszystkim osoby młodsze, mające nie więcej niż 45 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane