PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CBRE: Polska, Czechy i Rosja najatrakcyjniejszymi rynkami regionu

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 14 lipca 2011 09:51

Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła do 4,4 miliardów Euro - wynika z najnowszego raportu firmy konsultingowej CB Richard Ellis „Rynek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej'. Głównymi czynnikami wzrostu ilości transakcji była większa płynność na rynkach inwestycyjnych. Odnotowano również zwiększenie ilości i wielkości transakcji.

Polska, Czechy i Rosja nadal stanowią najatrakcyjniejsze rynki regionu. Największy wzrost odnotowano w Czechach, gdzie zamknięto największą ilość transakcji portfelowych.

Patrick O'Gorman, dyrektor działu rynków kapitałowych w CB Richard Ellis, powiedział: Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się centra handlowe oraz biurowce zlokalizowane z centrach miast, głównie w Polsce i Czechach. Zainteresowanie to było spowodowane przeważnie dobrymi perspektywami dotyczącymi wzrostu czynszów w tych obiektach i lokalizacjach.'

Zmieniła się także struktura transakcji - 60 proc. stanowiły duże transakcjie portfeli inwestycyjnych. Największymi transakcjami w regionie była sprzedaż hotelu Ritz Carlton oraz kompleksu White Square BC w Moskwie oraz portfela centrów magazynowych firmy VGP w Czechach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane