CBRE: Sukces sieci zależy od zwiększania kanałów sprzedaży

Autor: dlahandlu.pl 24 lutego 2012 10:27

CBRE: Sukces sieci zależy od zwiększania kanałów sprzedaży

Zakupy przez internet cieszyły się większym zainteresowaniem klientów w całej Europie w czasie ostatnich Świąt Bożego Narodzenia, podczas gdy ogólny poziom sprzedaży detalicznej pozostał na tym samym poziomie - podaje w ostatnim raporcie firma doradcza CBRE. - Wzrost popularności nowych technologii oraz możliwość uniknięcia tłumów w centrach handlowych miała bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży on-line. Według naszych badań największy sukces odniosły sieci handlowe, które mają zarówno świetnie rozwiniętą sieć tradycyjnych sklepów, jak i znakomitą ofertę zakupów przez Internet - zauważa Magdalena Frątczak z CBRE.

Firma CBRE zauważa rosnące zainteresowanie zakupami przez Internet, szczególnie w krajach Unii Europejskiej - w ostatnim roku odnotowano 8-mio procentowy wzrost wszystkich sprzedaży on-line. Największy wzrost wartości zakupów przez Internet odnotowano w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji i w Czechach

Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych w firmie CBRE, powiedziała: ‘Coraz częściej konsumenci odkładają zakupy świąteczne na ostatni moment, licząc na wcześniejsze wyprzedaże. Przełożyło się to w niektórych krajach na samospełniającą się przepowiednię i sieci handlowe wprowadzają przeceny już na tydzień lub dwa przed Świętami.' I dodaje: ‘I to właśnie jest przyszłość nowoczesnego handlu i wielkie wyzwanie dla sieci handlowych. Ludzie nie zrezygnują z zakupów w tradycyjnych sklepach, szczególnie w okresie świątecznym, gdy przyciągają atrakcyjne dekoracje. Ale połączenie formy tradycyjnych zakupów z możliwością zakupów przez Internet, marketingiem na portalach społecznościowych oraz obecnością na platformach mobilnych, będzie oznaczać po prostu sukces.'

Z corocznego badania wyników sprzedaży w Europie w grudniu 2011 roku, wynika, że postępujący kryzys gospodarczy w strefie Euro, spadek zaufania konsumentów i strach przed pogłębieniem się recesji, wpłynęły na przemysł świąteczny w krajach europejskich, gdzie po raz kolejny odnotowano relatywnie niski poziom sprzedaży, ze wzrostem o jedynie 0,1 proc. w porównaniu do roku 2010.

Najniższy poziom sprzedaży wystąpił w państwach strefy Euro - spadek o 1,6 proc. w grudniu 2011 w porównaniu do roku poprzedniego, co odzwierciedla niepewność ekonomiczną klientów w krajach członkowskich. Przeciwieństwo stanowi handel w Rosji, gdzie zakupy cieszyły się dużym powodzeniem w czasie ostatnich świąt - wzrost o 9,5 proc. (w porównaniu do 2010) w grudniu i o 16,1 proc. w ciągu ostatnich 2 tygodni miesiąca. Również klienci z Polski byli bardzo aktywni podczas zakupów świątecznych - wzrost sprzedaży o 8,6 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2010.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane