PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CCC celuje w 4 mld zł przychodu w 2017 roku

Autor: PAP 3 lipca 2017 16:25

Grupa CCC, która po I półroczu ma ponad 1,8 mld zł sprzedaży, spodziewa się mocnej drugiej połowy roku i podtrzymuje, że jej celem na 2017 rok jest osiągnięcie ponad 4 mld zł przychodów. Marża brutto na sprzedaży w całym roku powinna być stabilna rdr - poinformował PAP Biznes Marcin Czyczerski, wiceprezes CCC. Kurs spółki rośnie o 2 proc. do 229,60 zł po publikacji wyników sprzedaży za czerwiec.

CCC przedstawiło najnowsze miesięczne dane sprzedażowe. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w czerwcu 2017 r. wyniosły ponad 376 mln zł i były o 46,4 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wcześniej spółka informowała, że w maju sprzedaż wzrosła rdr o 38,9 proc. do ok. 406 mln zł, a w kwietniu wzrosła rdr o 11 proc. do ponad 345 mln zł.

"Czerwiec, a wcześniej maj były dla nas wyjątkowo dobre, zgodne z naszymi oczekiwaniami, tym bardziej, że II kwartał zeszłego roku był niezwykle dobry i baza była bardzo wysoka" - ocenił w rozmowie z PAP Biznes Marcin Czyczerski, wiceprezes CCC ds. finansowych.


Przychody CCC za okres styczeń–czerwiec wyniosły ponad 1.845 mln zł i były wyższe rok do roku o 32,3 proc. 

"Wzrost sprzedaży jest dla nas bardzo satysfakcjonujący. Po pierwszym półroczu jesteśmy pozytywnie nastawieni i spodziewamy się, że II półrocze będzie dla nas równie mocne" - powiedział wiceprezes.

"Zapowiadaliśmy, że mamy ambitne plany wzrostu przychodów w tym roku. Pierwszym półroczem potwierdziliśmy nasze aspiracje" - dodał.

Pod koniec lutego prezes CCC Dariusz Miłek zapowiadał, że głównym celem zarządu na 2017 rok jest osiągnięcie ponad 4 mld zł sprzedaży, co oznaczałoby poprawę obrotu o 28 proc.

Czyczerski, pytany, czy zarząd podtrzymuje te plany po pierwszym półroczu, odpowiedział: "Tak, podtrzymujemy ten cel".

Przychody w kanale internetowym za czerwiec 2017 wyniosły ponad 51 mln zł i były wyższe niż przed rokiem o 117,8 proc. Narastająco, za okres styczeń–czerwiec, wyniosły ponad 259 mln zł, co oznacza wzrost o 137,2 proc. rdr.

Z kolei przychody w kanale internetowym w I półroczu wyniosły ponad 259 mln zł, co oznacza wzrost o 137,2 proc. rdr

Przedstawiciele CCC informowali wcześniej, że celem dla eObuwie na ten rok jest osiągnięcie ponad 500 mln zł sprzedaży. "Biorąc pod uwagę wyniki eObuwie za I półrocze, taki poziom sprzedaży jest bardzo realny" - skomentował wiceprezes.

Pytany o założenia dotyczące marży w całym 2017 roku, odpowiedział: "Zakładamy, że marża będzie stabilna rok do roku". Czyczerski podtrzymał plany powiększenia powierzchni handlowej grupy o ponad 100 tys. m kw. w tym roku. 

Na koniec 2017 roku sieć detaliczna CCC ma liczyć 569 tys. m kw. (wzrost o 24 proc. rdr). Powierzchnia sprzedaży grupy na koniec marca wynosiła 471,4 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane