CCC: Handel w niedziele generuje około 15 proc. przychodów

Autor: PAP 25 listopada 2016 14:42

CCC: Handel w niedziele generuje około 15 proc. przychodów

Planowane wprowadzenie zakazu handlu w niedziele może mieć negatywny wpływ na wielkość przychodów sklepów sieci CCC - uważa wiceprezes CCC Piotr Nowjalis. Poinformował, że handel w niedziele generował około 15 proc. całości przychodów CCC.

- Jeśli doszłoby do wprowadzenia zakazu handlu w każdą niedzielę, to będzie to miało negatywny wpływ na wielkość przychodów CCC. Handel w niedzielę generuje nam około 15 proc. przychodów, trudno byłoby to zrównoważyć wzrostem przychodów w inne dni tygodnia, chociaż zapewne wzrosłaby nam sprzedaż w piątek, sobotę, czy w zwykle słabsze poniedziałki. Jednak Polacy są przyzwyczajeni do zakupów impulsowych, dlatego zapewne odczulibyśmy negatywnie zamknięcie sklepów w niedziele - powiedział wiceprezes Nowjalis podczas debaty na Capital Market Forum.

Nowjalis powołał się przy tym na rynek węgierski, gdzie przez rok obowiązywał zakaz handlu w niedziele. Tam CCC nie odczuło dużego spadku sprzedaży z tego powodu. 

- Gdy doszło do zamknięcia sklepów w niedziele, sprzedaż rozłożyła się na inne dni tygodnia, dlatego nie odczuliśmy spadku przychodów. Natomiast zredukowaliśmy nasze koszty pracownicze. Gdy ponownie można było otwierać sklepy w niedzielę, koszty nam wzrosły, ale już nie do takiego poziomu jak wcześniej. Są niższe, gdyż w tym czasie przestawiliśmy się na inne, bardziej efektywne, metody zarządzania - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8714

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane