PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Cenostat.pl źródłem informacji o sprzedaży na aukcjach internetowych

Autor: pr 21 marca 2011 14:08

Przez ponad rok serwis internetowy Cenostat.pl budował swoją bazę aukcji Allegro, które zakończyły się sprzedażą. Od kilku dni jest już on-line i oferuje raporty na temat kształtowania się cen produktów oraz wielkości sprzedaży.

Sukces w sprzedaży na aukcjach zależy od wielu czynników a jednym z najważniejszych jest cena wywoławcza, z jaką wystawiany jest oferowany przedmiot. Do tej pory, podejmując decyzję o wysokości ceny wywoławczej, sprzedawcy musieli polegać na swoim doświadczeniu, intuicji oraz żmudnej obserwacji rynku.

Teraz dostają do ręki nowe narzędzie, dzięki któremu mogą uzyskać szczegółowe informacje o tym, jakie ceny końcowe osiągały oferowane przez nich produkty oraz wystawienie z jaką ceną wywoławczą skutkowało największą sprzedażą.

Cenostat.pl może być nie mniej przydatny dla kupujących - pomagając im w podjęciu decyzji o tym, czy i ile warto zalicytować, żeby nie przepłacić.

Osoby interesujące się e-commerce na pewno zwrócą uwagę na IAC - Indeks Aukcyjny Cenostat. Jest to wskaźnik - prezentowany w postaci małego wykresu - obrazujący natężenie handlu internetowego na platformie Allegro.

Biorąc pod uwagę fakt, że na Allegro realizowana jest około połowa obrotów polskiego e-commerce, można śmiało stwierdzić, że IAC jest czymś w rodzaju WIGu handlu internetowego w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane