Centra handlowe coraz częściej zastępują tradycyjne przestrzenie publiczne

PropertyDesign.pl 8 września 2017 11:34

Centra handlowe często stają się wizytówkami miast i nieodłącznym elementem współczesnych aglomeracji, ośrodkami życia społecznego i miejscem spędzania czasu wolnego dla całych rodzin.

O wartości tego typu obiektów stanowią na równi ich funkcje użytkowe jak i odpowiadająca im forma, organizacja przestrzeni i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ich rolą jest zaspokojenie potrzeb relaksu, zaangażowania, odkrywania i komfortu konsumentów. Kontekst funkcji jest inspiracją do kreowania powierzchni w formie małych miast z precyzyjnie zaprojektowanymi pasami ruchu, drogowskazami, alejkami i strefami relaksu. Niezwykle ważnym elementem jest wpisanie funkcji obiektu w bryłę architektoniczną, tak by stanowił on spójny element miejskiej przestrzeni, nie dominował nad otoczeniem, a przy tym wyraźnie zaznaczał swoją tożsamość.

Przykładem obiektów o funkcjonalnościach dobrze wpisanych w miejską tkankę mogą być obiekty Gemini Holding w Bielsku-Białej i Tarnowie oraz nowo powstający Gemini Park Tychy.

Więcej na propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • komor 2018-01-16 20:02:05

  Centrum Handlowe nie musi być to zawsze wielka powierzchnia wypełniona hałasem i położona na uboczach dzielnic. Coraz częściej powstają usługowo handlowe mikro centra w parterowych częściach budynków. Weźmy np. Konesera na Pradze w którym tak naprawdę ma być wszystko bo i biura, mieszkania ale również sklepy , kawiarnie, barbershopy a nawet muzeum i hotel. To nie konkurencja dla centrów handlowych ale fajna alternatywa dla warszawiaków szukających większej prywatności i spokoju.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,89

 • Śr

  1,27

 • Min

  0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane