Centra handlowe liczą na wzrost sprzedaży w związku z programem 500+

Autor: Rzeczpospolita 14 stycznia 2016 09:33

Frekwencja w polskich centrach handlowych powinna być zbliżona do tej z 2014 roku, a to przede wszystkim dzięki dobrym rezultatom w drugiej połowie roku - podaje  Rzeczpospolita.

Jak podaje Rzeczpospolita dobry wynik z grudnia pokazuje, że popyt konsumentów zaczyna się stopniowo odradzać. Centra handlowe to przede wszystkim miejsce robienia zakupów niespożywczych. Dziennik przypomina, że ich obroty już kilka lat temu przekroczyły poziom 110 mld złotych, a sklepy działające w centrach zatrudniają ponad 400 tys. osób.

Anna Wysocka, dyrektor wydziału powierzchni handlowej w JLL podaje, że do początku grudnia ubiegłego roku oddano do użytku obiekty handlowe o łącznej powierzchni 650 tys. mkw., to jest 33 proc. więcej niż przed rokiem. W budowie pozostaje kolejnych 566 tys. mkw., z czego aż 94 proc. przypada właśnie na centra handlowe.

Rzeczpospolita informuje, że handlowcy oczekują utrzymania pozytywnego trendu, co jest związane m.in. z rządowym programem wsparcia finansowego dla rodzin z dziećmi. Obawy wiążą się jednak z planowanym wprowadzeniem podatku obrotowego.

 Cały tekst czytaj w czwartkowym wydaniu Rzeczpospolitej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane