PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Centra handlowe muszą się zmierzyć z rosnącą siłą formatu convenience i e-commerce

Property News 28 czerwca 2013 08:54

GFK Geomarketing opracował ankietę, przygotowaną na życzenie Komisji Europejskiej oraz 30 krajów europejskich w której zbadał nastroje na rynku handlowym. - Dowiedzieliśmy się, że polscy konsumenci na tle innych krajów są optymistami, chcą kupować i konsumować - mówi Leif Krägenau z GfK Geomarketing.


- Według nas wpływ zachowań konsumenckich na cały rynek wydaje się nie być tak negatywny jak wynikałoby to z informacji prasowych. Jeśli przygotuje się ofertę, która zostanie dobrze oceniona przez klientów, a działalność marketingowa prowadzona jest w optymalny sposób, ma się dużą szansę na osiągnięcie zysków - przekonuje Leif Krägenau.

- Jeśli mówimy o rozwoju rynku centrów handlowych, uważamy, że głównym trendem będzie wzrost znaczenia sprzedaży internetowej. Będzie to stawiało zarówno duże wyzwania, jak i szanse dla właścicieli obiektów. Podstawowym problemem jest konieczność nadążania za zmianami w przypadku nowoczesnych technologii i internetu. Centra handlowe mają olbrzymią szansę, by wpasować się w zmieniający się rynek oraz stać się ważną platformą dla funkcjonowania nowoczesnego, związanego z internetem, handlu - uważa przedstawiciel GfK Geomarketing.

Jego zdaniem największe piętno na centrach handlowych odcisną takie czynniki, jak wzrost znaczenia formatu convenience, znaczący wzrost ilości usług oraz konieczność zastosowania nowoczesnych metod marketingowych wykorzystujących nowoczesną technologię, mobilną komunikację oraz media społecznościowe. - Nie można jednak zapominać o tym, że wciąż bardzo ważne pozostaje profesjonalne zarządzanie centrum handlowym, a także jego lokalizacja. Dlatego też prace nad tworzeniem dobrze zlokalizowanych, odpowiednio przygotowanych projektów handlowych oraz ciągły rebranding i unowocześnianie obiektów nie do końca się sprawdzających, jest wciąż istotnym problemem dla właścicieli centrów handlowych - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Formalix 2013-09-10 22:57:43

  czytałem po angielsku jeden raport z Brukseli, aktualny i jest coraz gorzej dla centrów. A sklepy internetowe mają się bardzo dobrze i jest coraz taniej nawet robiąc zakupy spożywcze. były wymienone ich e-delikatesy, jakiś rangin. U nas popularnosc uzyskał Frisco, bo piotr i paweł już nie utrzymuje lidera

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,06

 • Min

  2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane