PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Centra handlowe: Najemcy mogą teraz negocjować lepsze stawki najmu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 stycznia 2013 09:27

Najlepsze stawki za wynajem powierzchni handlowych mogą uzyskać duzi gracze - znane na rynku marki i firmy o światowej renomie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

A to oznacza, że na rynku centrów handlowych najemcy będą mieli jeszcze więcej do powiedzenia niż obecnie. Już teraz mogą wynegocjować sobie lepsze stawki wynajmu od ogólnie obowiązujących. W Warszawie za 1 mkw. lokalu trzeba średnio zapłacić od 80 do 95 euro (gdy przed kryzysem stawki przekraczały 100 euro). W innych głównych aglomeracjach stawka wynosi 40-55 euro, a w pozostałych miastach 20-40 euro. To mniej o kilka procent niż przed rokiem. Do tego największym najemcom i najbardziej renomowanym markom coraz częściej udaje się płacić czynsz w postaci procentu od uzyskiwanego co miesiąc obrotu, a nie stałej kwoty.

Ale to niejedyne udogodnienia, na które mogą liczyć znane marki. Niczym nadzwyczajnym nie jest już uzyskiwanie przez nich lokali wykończonych całkowicie pod klucz. To oznacza oszczędności dla najemców w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Umowy najmu nadal są zawierane na okres 5 lat, choć można się spodziewać, że ich czas będzie się skracał. To otwiera furtkę małym firmom do tego, by zaistniały w galerii handlowej - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane