Centra Immochan wyposażone w system wytwarzający mapy tras klientów

Autor: www.dlahandlu.pl 28 maja 2014 10:27

W Polsce i na Węgrzech Immochan zainstalował w swoich centrach handlowych system liczenia klientów na bazie kamer. Platforma wytwarza mapę tras klientów i zapewnia raportowanie w czasie rzeczywistym, godzinowym, dziennym, tygodniowym, miesięcznym oraz rocznym.

Immochan to oddział Auchan Polska , działający jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. 

 

Jak już pisaliśmy, zdaniem Sebastiana Starzyńskiego, prezesa agencji badawczej ABR SESTA, obserwacja klienta za pomocą kamer jest bardziej obiektywna i dokładniejsza niż wywiady z respondentami, gdyż nie opiera się na deklaracjach i pamięci klienta.  
Przeszkoleni tzw. koderzy, zgodnie z materiałami pomocniczymi dotyczącymi sklepów i ich wnętrza, zasiadają przed komputerem, na ekranie którego mają widok z kilku kamer z możliwością powiększania obrazu i przełączania go na inny. W ten sposób śledzą klienta i zapisują jego zachowania. Gdy koder zauważy jakieś interesujące zachowanie, zatrzymuje film, zapisuje czas co do sekundy i koduje informację. Jeśli coś jest niejasne, może cofnąć nagranie. W ten sposób klient jest obserwowany od początku do końca swojej wizyty. Ostatecznej analizy dokonują analitycy ilościowi - socjologowie, statystycy, specjaliści od marketingu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Dorota Patejko rzecznik A 2014-06-06 12:59:22

    Szanowni Państwo,

    system kamer zainstalowany w centrach handlowych Auchan rejestruje liczbę klientów oraz tzw. strefy nateżenia ruchu w galerii pokazując to kolorami : czerwony kolor oznacza mocne nateżenie przepływu klientów w danej części centrum, kolor niebieski - słaby. Jest to znak dla osoby zarządzającej galerią, aby w tym miejscu wprowadzić dodatkowe atrakcje dla klientów i tam ich przyciągnąć. Nie filmujemy zachowań, nie robimy żadnych analiz.

  • zadziwiona 2014-05-29 12:44:15

    Niedługo będą sprawdzać po jakim czasie od obiadu chodzimy do toalety

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane