PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Centra Klif po modernizacji zwiększyły obroty

Property News 26 sierpnia 2014 13:18

CH Klif Gdynia i Dom Mody Klif Warszawa należą do najstarszych centrów handlowych w Polsce. W ostatnich dwóch latach obiekty przeszły gruntowną modernizację, zmieniając zarówno wygląd jak i skład najemców. - Zmiany te przełożyły się na wyniki obiektów - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Agnieszka Beata Sawicka, dyrektor ds. zarządzania aktywami w funduszu AEW Central Europe, który jest właścicielem centrów.

- Zmiany, jakie zostały wprowadzone do naszych obiektów, przełożyły się na wzrost odwiedzalności i wyniki finansowe. Obroty osiągane przez najemców zwiększyły się o ok. 20-30 proc. rdr. - podkreśla Agnieszka Beata Sawicka, dyr. ds. zarządzania aktywami AEW.

Dziś warszawski i gdyński Klif to obiekty wyróżniające się wśród innych centrów handlowych w Polsce. Pierwszy został zmodernizowany w 2012, a drugi w 2013 roku. - Ze względu na to, że centra są dość małe trzeba było znaleźć koncepcję, dzięki której pokonalibyśmy konkurencję. Stworzyliśmy więc model centrów skupiających marki skierowane do wybranych klientów, skoncentrowane na modzie - podkreśla Agnieszka Beata Sawicka. - Dzięki temu, że w Warszawie i Gdyni brakuje ulic handlowych z prawdziwego zdarzenia, marki te chętnie wchodzą do naszych centrów. W ten sposób wypełniliśmy pewną niszę na rynku - podkreśla.

AEW zamierza kontynuować wypracowany model zarządzania obiektami. - Jeżeli chodzi o Warszawę, będziemy rozwijać współpracę z markami prestiżowymi. W gdyńskim Klifie w tym roku przedłużyliśmy już ok. 30 umów najmu, co pokazuje, że cieszymy się dużym zaufaniem najemców. Otworzyliśmy też flagowe sklepy Max Mara i Benetton - opowiada przedstawicielka AEW.

Fundusz AEW Central Europe zarządza na terenie Polski aktywami o wartości 420 mln euro. Jak zapowiedziała Agnieszka Beata Sawicka, w najbliższych latach zamierza wzmacniać pozycję w Polsce. Ma też plany rozwoju w Czechach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane