PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Centrum handlowe częścią Baltic Park Molo

Property News 22 maja 2012 15:09

Konkursowe jury wybrało trzy koncepcje inwestycji hotelowo-handlowo-apartamentowej z promenadą zwieńczoną molem - Baltic Park Molo, która ma powstać w Świnoujściu. Z propozycji w najbliższym czasie wybierze tę zwycięską.

Pierwsze miejsce trafiło do biura PAG. Drugie zajęła Grupa 5 Architekci z Warszawy, a trzecie - Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci z Warszawy.
Pierwsza nagroda została przyznana za "czystość kompozycyjną i funkcjonalną założenia oraz charakter, który daje tej koncepcji możliwość stania się ikoną tego miejsca" - argumentowali członkowie jury.

Drugą nagrodę przyznano za konsekwentną próbę stworzenia jednorodnego stylistycznie zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego o niebanalnej architekturze z wyrazistą, falującą, przekszloną tektoniką, eksponującą widok na morze.

Trzecią nagrodę przyznano za bardzo atrakcyjne rozwiązanie programu funkcjonalnego zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego w stylistyce charakterystycznej dla nadmorskich obiektów plażowo-wakacyjnych. "Ciekawy układ promenady oraz umiejscowienie i liczba lokali usługowych dają szansę na stworzenie nowego centrum strefy uzdrowiskowej. 

Inwestorem Baltic Park Molo jest kołobrzeska, rodzinna grupa dewelopersko-inwestycyjna i hotelarska Zdrojowa Invest.

Baltic Park Molo będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych o zróżnicowanej wysokości od 7 do 12 pięter, stanowiąc w ten sposób dominantę architektoniczną w mieście.

Oprócz hoteli w ramach inwestycji powstaną: centrum handlowe i rozrywkowe z pasażami, centrum sztuki, aquapark oraz kino. Obiekt będzie oferował ok. 600-700 apartamentów, w większości w systemie condo i z widokiem na morze. Główna z sal konferencyjno-sympozyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane