Centrum handlowe Ruda Park będzie zlicytowane

Property News 17 listopada 2015 09:47

10 grudnia odbędzie się licytacja komornicza centrum handlowego Ruda Park w Rudzie Śląskiej. Inwestorem projektu jest firma Mostostal Quantum Ruda Park.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2012 roku. Na jej budowę inwestor, firma Mostostal Quantum Ruda Park wyemitowała obligacje o wartości 24 mln złotych. Planowany termin zakończenia budowy wyznaczono na kwiecień 2013 roku.

Realizacja inwestycji potrwała dłużej, niż zakładano. Jako przyczyny wskazywane są m.in. przedłużona zima opóźniająca prace oraz błąd projektowy architektów Miasta Ruda Śląska, który spowodował wstrzymanie robót związanych z budową zjazdu z ul. Zabrzańskiej i przebudową torowiska tramwajowego. 

Obiekt oficjalnie otwarto we wrześniu 2013 roku. Inwestor skomercjalizował częściowo powierzchnię. Do tej pory na terenie centrum handlowego działa Media Expert. Pozostali najemcy zrezygnowali z wynajmu.

Jak informują serwis Propertynews.pl przedstawiciele obligatariuszy, inwestor początkowo prosił o przesunięcie terminu wykupu obligacji do 2014 roku. Ostatecznie, m.in. z powodu zakończonego niepowodzeniem procesu sprzedaży nieruchomości na rzecz London & Cambridge Properties, do wykupienia nie doszło. Z tego powodu wystąpiono z wnioskiem o windykację należności.

Cena wywoławcza nieruchomości to 19,47 mln złotych. Według szacunków wartość nieruchomości to 29,2 mln złotych. Roczny dochód operacyjny netto może wynosić 1,9 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane