Centrum handlowe Siódemka prawdopodobnie nie powstanie

Autor: info.elblag.pl 24 listopada 2015 09:59

Budowa centrum handlowego „Siódemka” przy ul. Akacjowej staje się coraz mniej realna. Jej inwestor od 5 lat stara się o podłączenie swojego terenu do drogi S7, poprzez budowę węzła Lotnisko - informuje info.elblag.pl.

Sprawa utknęła na etapie wydawania decyzji środowiskowych. Ostatnio w postępowanie próbowały się włączyć także dwie organizacje "ekologiczne", co jeszcze bardziej odsunęło w czasie termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy węzła. Inwestycja wydaje się więc coraz mniej prawdopodobna i możliwe, że podzieli los niedoszłego centrum handlowego "Rapsodia".

Przypomnijmy, inwestor centrum handlowego „Siódemka” przy ul. Akacjowej - firma Bridgehouse Developments, posiada wydane przez Miasto pozwolenie na jego budowę od 2010 r. Realizacja obiektu do tej pory jednak nie ruszyła. Inwestor rozpoczęcie budowy centrum, uzależnia od uzyskania zgody na bezpośrednie skomunikowanie obiektu z obwodnicą Elbląga. W tym celu powstał pomysł budowy węzła Lotnisko, który miałby powstać na bazie istniejącego wiaduktu nad S7 w przedłużeniu ulicy Skrzydlatej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,76

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9040

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane