PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Centrum handlowo-rozrywkowe zamiast parku?

Autor: gazeta.pl 13 lipca 2011 10:34

Centrum handlowo-rozrywkowe w lasku pełnym cennych drzew - taka przyszłość może czekać park Wiśniewo w Białołęce - podaje gazeta.pl. To 9 ha lasu rozciągającego się wzdłuż Modlińskiej nieopodal skrzyżowania, przy którym znajduje się urząd dzielnicy. Teren w wieczystym użytkowaniu ma m.in. Kredyt Bank.

Dwa lata temu w ratuszu złożono wniosek o wydanie warunków zabudowy na "obiekt handlowo-rekreacyjny". Jego autorem był Tadeusz Szumielewicz, były naczelny architekt miasta i założyciel pracowni architektonicznej APAR. Na jej stronach można znaleźć wizualizacje tego obiektu.

APAR otrzymał właśnie z ratusza tzw. decyzję środowiskową dla obiektu. To 43 rygorystyczne warunki, które trzeba spełnić w trakcie budowy centrum handlowego (m.in. zachowanie 15-m strefy buforowej wokół pomników przyrody itp.). Inwestor musi też sporządzić aż dwa raporty oddziaływania na środowisko. Zdaniem urzędników z Białołęki te zapisy wystarczająco chronią park. Jednak wydanie dokumentu uważają za przedwczesne - czytamy w seriwsie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane