Centrum hotelowo-handlowo-konferencyjne Posejdon w miejscu Pedetu w Szczecinie

Autor: dlahandlu.pl 19 października 2016 13:30

Centrum konferencyjno-hotelowo-handlowe POSEJDON znajdzie się w miejscu budynku dawnego Domu Towarowego, do którego zostanie dobudowana nowa część.

Najemcami części hotelowej została sieć Mariott, która uruchomi dwa hotele: czterogwiazdkowy Courtyard, dedykowany klientom biznesowym, oraz najnowszy format, czyli trzygwiazdkowe Moxy. Oba hotele zaoferują łącznie 248 pokoi dla 420 gości.
Chcemy udostępnić POSEJDON naszym klientom w lipcu 2019 roku – zapowiada Edward Osina. – Minie wówczas dokładnie dziewięćdziesiąt lat od uruchomienia w tym samym miejscu przedwojennego Domu Towarowego „DeFaKa” i Kina „UFA-Palast”. Elewacja zachowanego do dzisiaj budynku odzyska dawny, modernistyczny wygląd.
Historia Posejdona sięga końca lat 20-tych XX wieku, kiedy sieć „DeFaKa” (Deutsches Familien-Kaufhaus) otworzyła w Szczecinie Dom Towarowy o tej samej nazwie. Mieściły się w nim sklepy, restauracje, kawiarnie, cukiernia, piwiarnia, bar nocny, ogród zimowy i kabaret, a jego główną atrakcją była ogromna sala kinowa „UFA Palast” mogąca pomieścić ponad 1200 widzów. W czasie działań wojennych gmach DeFaKa uległ znacznym zniszczeniom – w gruzach legła wówczas część kompleksu z salą kinową, a znacznym zniszczeniom uległa również modernistyczna fasada. Po wojnie odbudowano zachowaną część budynku – jednakże w innymi niż pierwotnie kształcie oraz w uboższej formie. W 1951 roku budynek został ponownie oddany do użytku już jako Powszechny Dom Towarowy. Potocznie zwany „Pedetem”. Od 2009 roku, gdy został ostatecznie zamknięty, czekał na inwestora. Od 2015 roku właścicielem całego kwartału jest szczecińska firma Porto, która w październiku 2016 r. uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Ukończenie inwestycji jest planowane na połowę 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane