Ceny choinek w Polsce od 18 do 270 zł

Autor: dlahandlu.pl 22 grudnia 2015 10:51

Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Drzewko bożonarodzeniowe to bardzo ważny zakup, którego dokonujemy najczęściej na ostatnią chwilę.

Świąteczną choinkę możemy również własnoręcznie wyciąć w lesie legalnie. Zorganizowaną akcję sprzedaży choinek, podczas której możemy samemu wybrać drzewko, prowadzi np. Nadleśnictwo Gdańsk. Przeciętna cena choinki prosto z lasu to 45 złotych. 

Ile kosztuje choinka w sklepie? Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Skilltelligence ceny choinek w Polsce zamykają się w przedziale od 18 do 270 zł. Najtańsza znaleziona choinka znajduje się w Krakowie i kosztuje dokładnie 17 złotych i 99 groszy. Z kolei najdroższe drzewko to koszt 270 złotych i zostało znalezione w Wadowicach.
W badaniu cen choinek zostały wyznaczone 3 kategorie, które podzieliły badane drzewka ze względu na ich wysokość. Wśród badanych gatunków znalazły się świerki pospolite i jodły kaukaskie. Średnia cena wszystkich zbadanych choinek to 76,70 zł.

Zestawienie zostało sporządzone na podstawie ok. 200 zgłoszeń, które zostały pozyskane za pomocą platformy crowdsourcingowej Skilltelligence. Dzięki tej metodzie zbadanie aktualnych cen choinek we wszystkich zakątkach Polski zajęło 48 godzin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane