Ceny masła to efekt oddania handlu w obce ręce?

Autor: Wirtualna Polska 30 stycznia 2018 10:04

Ceny masła to efekt oddania handlu w obce ręce? Fot. Shutterstock.com

Kostka masła, wyjeżdżająca z naszej mleczarni kosztuje zaledwie 3,40 zł. Nie mam już słów dla określenia zdzierstwa, gdy sieci handlowe sprzedają Polakom nasz produkt 6 czy nawet 7 złotych - ujawnia Wirtualnej Polsce menedżer jednego z największych producentów masła w Polsce.

- Tylko Biedronka i w mniejszym stopniu Lidl uwzględniły spadek cen tego produktu. To straszny skutek oddania handlu w obce ręce. Nie mamy właściwie nikogo, z kim możemy robić uczciwy interes - takie podsumowanie afery z drogim masłem przedstawia portalowi Wp.pl menedżer polskiej firmy.

Już w listopadzie obniżył cenę hurtową swojego produktu do 25 zł za kilogramów. Wówczas masło powinno stanieć do około 5 zł za kostkę. Ostatnio jeszcze bardziej obniżył cennik. Uczciwa cena, zadowalająca producenta wynosi obecnie 3,4 zł za typową kostkę 200 gram. Wraz z marżą sklepu produkt nie powinien kosztować więcej jak 4,50 zł.

Czyta także: UOKiK sprawdza działania największych sieci w Polsce, pod kątem wzrostu cen masła

UOKiK: Masło drogie, ale dobre. Pod lupą promocja Biedronki

Mimo to ceny na półkach w sklepach wciąż wynoszą od 5 do nawet ponad 7 złotych. Według przedsiębiorcy to jeden z dowodów istnienia zmowy cenowej na rynku. Sieci handlowe nie chcą nie obniżać cen i dzięki temu podbierają z naszych kieszeni coraz więcej złotówek.

Więcej na Wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bizon polska 2018-01-30 16:47:59

    Tajemniczy informator z artykułu o propagandowych poglądach widocznie nie sprawdził o czym mówi. Na dziś cena masła w Kaufland wynosi 3,99zł, w Auchan 4,69 (oczywiście brutto) i podobnie w innych sklepach. Już tylko dinozaury mają cenę powyżej 6zł. Zresztą przypomnę, że to klient niczym nie przymuszony podejmuje decyzje gdzie i na co wydaje swój budżet.

  • La 2018-01-30 13:48:13

    A po ile moze kupić Polski handel to masło nie mniej jak 3.70 netto i tu jest bandyctwo producenta

    Biedronka itp. 3.40 a reszta płaci min.10% więcej

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane