PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CH Alfa przejdzie remont i zmieni najemcę spożywczego

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2013 13:01

Jeszcze w tym roku CH Alfa, zlokalalizowane w centrum Olsztyna, przejdzie gruntowny remont. W ciągu najbliższych miesięcy w Alfie otworzą się także nowe sklepy, nieobecne do tej pory w Olsztynie, z supermarketem spożywczym włącznie.

Rockspring Property Investment Managers, brytyjski fundusz inwestycyjny będący właścicielem CH Alfa w Olsztynie, zamierza w najbliższym czasie rozpocząć prace związane z modernizacją obiektu. Pod koniec ubiegłego roku olsztyński Ratusz wydał zgodę na modernizację obiektu. Prace w byłym lokalu Rast, mające na celu przygotowanie go na potrzeby nowego sklepu spożywczego oraz nowych marek odzieżowych zostały już rozpoczęte. W ramach modernizacji zabudowany zostanie także zadaszony plac przed wejściem głównym, w wyniku czego powierzchnia handlowa Alfy wzrośnie o ok. 300 m.kw. Zaawansowane prace trwają również na parkingu, gdzie odbywa się wymiana nawierzchni.

Program modernizacji Alfy obejmie trzy obszary: remont wnętrza centrum, prace na zewnątrz obiektu oraz dalsze zmiany na terenie parkingu. Wymienione zostaną m.in. sufity, oświetlenie, meble oraz oznakowanie na pasażach. Zmodernizowane zostaną wejścia do centrum - pojawi się wokół nich nowe oświetlenie, oznakowanie oraz więcej zieleni. 

„Umowy najmu z nowym supermarketem spożywczym oraz innymi najemcami są właśnie finalizowane. Przewidujemy, że nazwy nowych marek podamy do wiadomości w ciągu kilku najbliższych tygodni. Prace związane z przystosowaniem powierzchni do potrzeb nowych najemców już trwają. Planujemy otwarcie nowych sklepów w połowie tego roku" - mówi Magdalena Kondeja, dyrektor ds. najmu w Balmain Asset Management.

Trwa właśnie przetarg na głównego wykonawcę projektu, który zostanie rozstrzygnięty na początku marca. Przez cały okres prac modernizacyjnych CH Alfa będzie w pełni otwarte, ponieważ większość prac będzie prowadzona wieczorami. Kompleksowy remont Alfy zakończy się wczesną jesienią bieżącego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane