CH Jupiter w obecnej formie do 2017 roku

Autor: dlahandlu.pl 19 grudnia 2014 12:59

18 grudnia br. podpisany został akt notarialny zakupu działki o powierzchni 0,6 ha przy ul. Towarowej 20. Obecnie zlokalizowana jest na niej stacja paliw sieci Statoil. Zakup tej nieruchomości to dla Griffin Real Estate ostatni element realizowanego przez inwestora projektu "Towarowa".

Projekt ten rozpoczęło przejęcie w grudniu 2013 roku terenu przy ul. Towarowej 22, na którym znajduje się centrum handlowe. W kolejnych miesiącach - lipcu i grudniu br. Griffin skupował działki w rejonie ulic Miedzianej i Pańskiej, graniczące z terenem centrum handlowego. Zakup działki, na której znajduje się stacja Statoil pozwala funduszom zarządzanym przez Griffin Real Estate kontrolować połączony w całość teren o łącznej powierzchni ok. 6,2 ha.

- Udało nam się zrealizować plan i skupić w naszych rękach największą możliwą do komercyjnego wykorzystania przestrzeń w biznesowym centrum stolicy - mówi Piotr Fijołek, Partner w Griffin Real Estate.

Inwestor na razie nie ujawnia planów dotyczących zagospodarowania przejętych nieruchomości. Zapewnia natomiast, że do 2017 roku będzie funkcjonowało centrum handlowe przy ul. Towarowej 22. Natomiast stacja Statoil zlokalizowana przy Towarowej 20 będzie funkcjonowała co najmniej do końca 2016 roku.

Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami inwestującymi w sektor nieruchomości.
Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie Funduszy, aktywnie lokuje środki w różnorodne projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane