PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CH Liwa w Kwidzynie będzie większe niż planowano

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2013 11:47

W ramach budowy CH Liwa w Kwidzynie część budynków po istniejących zakładach ZEM POLMO została już wyburzona. Kolejne budynki doczekają się rozbiórki w najbliższym czasie. Obiekt na etapie planowania zostanie powiększony z jednokondygnacyjnego do dwu- lub trzy piętrowego.

Nad architekturą CH Liwa czuwa warszawskie biuro projektowe Tremend, które pracuje nad projektem obiektu i jego wizualizacjami. Według zamierzeń Inwestora Centrum Handlowe Liwa będzie posiadało dwie lub nawet trzy kondygnacje i skupi najpopularniejsze marki, które do tej pory nie były obecne w mieście. Centrum powstanie w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS.  - We wstępnych założeniach przewidywaliśmy jednokondygnacyjną małą galerię miejską. W wyniku rozmów z naszymi dotychczasowymi partnerami oraz widząc znaczące zainteresowanie projektem w Kwidzynie wśród popularnych marek sieciowych coraz bardziej realna staje się realizacjach planu budowy obiektu wielokondygnacyjnego - przyznaje Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy firmy Inwestor. Przewiduje się, że powierzchnia obiektu wyniesie w przybliżeniu 8 500 mkw., z 102 miejscami parkingowymi.

BPF Inwestor jest właścicielem czterech istniejących obiektów handlowych. Cztery kolejne są w fazie realizacji. Firma skupia się na lokowaniu inwestycji w miastach średniej wielkości, do 60 tyś. mieszkańców, budując obiekty o powierzchni 13-26 tyś. m.kw., w zależności od potrzeb rynku lokalnego. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal, wybudowane w 2007 roku w Białej Podlaskiej (obecnie w trakcie rozbudowy), CH Hermes, otwarte dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w 2010 roku. W 2012 roku powstały dwa kolejne obiekty: Galeria Kociewska w Tczewie oraz Galeria Kamienna w Starachowicach. W tym roku inwestor rozpoczął realizację kolejnych projektów: w Cieszynie, Kwidzynie, Bartoszycach i Szamotułach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane