PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CH Ogrody w Elblągu z miejscowym planem zagospodarowania

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 12 lipca 2012 12:48

W pierwszej połowie lipca 2012 r. uprawomocnił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu rozbudowywanego Centrum Handlowego "Ogrody" w Elblągu. Pozwoli to rozpocząć prace budowlane w III kwartale 2012 r.

- Zgodnie z naszymi założeniami procedura uchwalania miejscowego planu dla centrum przebiegła sprawnie i zgodnie z harmonogramem: radni uchwalili go znaczącą większością głosów 29 maja, a 26 czerwca został on opublikowany - mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu ACTEEUM Central Europe, firmy odpowiedzialnej z ramienia inwestora, CBRE Global Investors, za rozbudowę i komercjalizację obiektu. - Będziemy chcieli dzięki temu uzyskać pozwolenie na budowę na przełomie sierpnia i września oraz rozpocząć rozbudowę jeszcze w III kwartale tego roku. Prace budowlane zakończymy na początku 2014 roku.

Uchwalony plan obejmuje tereny zlokalizowane pomiędzy ulicami: Ogólną, Żyrardowską, Wiślicką i Płk. Dąbka. Jego zapisy dotyczą rozbudowy samego centrum, jak również przestrzeni publicznych oraz rozwiązań komunikacyjnych wokół „Ogrodów". Układ drogowy w tym rejonie zostanie przebudowany w sposób zapewniający maksymalny komfort klientom i mieszkańcom. Zakres przebudowy został już uzgodniony z Urzędem Miasta.

Powierzchnia najmu „Ogrodów" po rozbudowie powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43 500 mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów rozbudowanego centrum zostanie przeznaczonych ok. 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach. Komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie. W nowej aranżacji pojawią się w „Ogrodach" również salony już obecnych w Elblągu brandów, m.in.: Reserved, Cropp Town, Rossmann, Orsay.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane