CH Sukcesja z Łodzi ma dofinansowanie marszałka

Autor: dlahandlu.pl 7 grudnia 2010 11:19

Centrum handlowe Sukcesja w Łodzi zostało wpisane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie na odnowę obszarów miejskich" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Projekt zakłada rewitalizację 3,2 ha poprzemysłowego terenu między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej.

Zakończyły się prace nad projektem architektonicznym Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki Sukcesja w Łodzi. Opracowała go warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, a inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.
W kompleksie o ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 55 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in.: galeria handlowa ze strefą gastronomiczną, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (9 sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, wielopoziomowy parking na prawie 1100 samochodów.
Projektanci podkreślają, że Sukcesja zostanie wybudowana w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, systemu schładzania adiabatycznego, pomp ciepła i szarej wody. Zastosowane rozwiązania będą stanowiły podstawę do uzyskania certyfikatu LEED.
Początek budowy jest planowany na wiosnę 2011r., a pierwsi klienci mają się pojawić na przełomie 2012 i 2013 r.

Powierzchnia najmu: 55.249 mkw. Planowana liczba sklepów i punktów usługowych: 130. Szacunkowy koszt inwestycji: 120 mln euro.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,75

  • Min

    0,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane