CH Warszawa Wileńska odczuwa skutki budowy metra, najemcy rezygnują z przedłużania umów

Autor: warszawa.gazeta.pl 22 marca 2012 10:51

Centrum Handlowe Warszawa Wileńska na warszawskiej Pradze nie przypomina tego sprzed rozpoczęcia budowy II linii metra. Wtedy wszystkie lokale - a jest ich 105 - były wynajęte. Teraz już przy wejściu w oczy rzucają się nieczynne sklepy - donosi gazeta.pl.

Skrzyżowanie ul. Targowej i Al. Solidarności przy Dworcu Wileńskim zostało zamknięte w październiku 2011 r. na dwa lata. Przystanki autobusowe i tramwajowe zostały przeniesione na sąsiednie ulice. Czerwone światło na przejazd Mostem Śląsko-Dąbrowskim dostali też kierowcy. Utrudnienia musiały odbić się na handlu.

Na parterze CH Wileńska jest teraz pięć nieczynnych lokali. Z pierwszego piętra znikły dwa punkty gastronomiczne oraz diler szaf wnękowych Komandor, z drugiego: Cross i Mrówka. Część najemców zrezygnowała z przedłużenia umów. Ci, którzy w centrum zostali, niechętnie mówią o sytuacji w handlu. Nastroje są jednak kiepskie - pisze gazeta.pl.

Zarządzający galerią zaprzeczają, jakoby centrum "umierało". Utrzymują, że wielu najemcom skończyły się dziesięcioletnie umowy najmu, zawarte, kiedy powstawało centrum. Unikają więc także tematu wysokości czynszów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,72

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane