PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Chata Polska będzie inwestować w rozwój marki własnej

www.portalspozywczy.pl 31 lipca 2013 12:37

- Na pewno będziemy chcieli rozwijać markę własną. Wydaje mi się, że może być ona tą częścią biznesu, która będzie integrować całą sieć - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Sylwester Maćkowiak, prezes Grupy Mar-Ol.

Chata Polska aktualnie posiada dwie marki własne. Marka "Dobra nasza" posiada 145 indeksów, a obok niej w sieci dostępna jest jeszcze druga, mała marka własna o nazwie "Spiżarnia chaty". - "Dobra nasza" notuje dwucyfrowy wzrost rok do roku, jeżeli chodzi o liczbę indeksów. Będziemy chcieli proponować franczyzobiorcom i konsumentom produkty z segmentu ekonomicznego - informuje Maćkowiak. Jak tłumaczy, "Dobra nasza" ma być marką pierwszocenową, zabezpieczającą Chatę Polską np. w walce z dyskontami.

Jaki udział w obrotach ma "Dobra nasza"? - Jeszcze relatywnie niski, dlatego że była wprowadzona i pozycjonowana jako marka środka niejako. Ona była w indeksie troszeczkę poniżej liderów rynkowych. Jakość "Dobrej naszej" zawsze była wysoka, a co za tym idzie, nie mogła być marką pierwszocenową - mówi prezes Mar-Olu. Zapowiada przy tym, że aktualnie poprzez renegocjacje z dostawcami trwają starania o przejście na pozycję pierwszocenową oraz tłumaczy, że ważne przy tym będzie utrzymanie jakości.

- Średnio w miesiącu sklepu Chaty Polskiej odwiedzają 3 mln klientów. Ze względu na strategię budowania sieci silnie regionalnej bardzo ważne jest dla nas wsparcie w zakresie zarządzania kategoriami, ze szczególnym uwzględnieniem produktów świeżych oraz wspomniany rozwój marki własnej - podsumowuje Maćkowiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • s 2013-08-01 09:34:35

    oby wpadli na to, że markę własną muszą wprowadzać ludzie, którzy się na tym znają. inaczej ich projekt skończy jak marki własne Bomi, czy Emperii, o śmieszniejszych efemerydach nie wspominając

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane