Checkpoint Systems otwiera w Polsce oddział, bo widzi na rynku duży potencjał

Autor: dlahandlu.pl 11 kwietnia 2018 13:12

Checkpoint Systems, firma działająca na rynku ograniczania strat i zabezpieczania towarów, otwiera w Polsce nowy oddział. Ma on wspierać duże ambicje rozwoju grupy w Europie Centralnej i Wschodniej.

Dotychczas firma oferowała swoje produkty i usługi poprzez sieć lokalnych dystrybutorów. 

Polska gospodarka osiąga lepsze wskaźniki, niż się tego spodziewano – produkt krajowy brutto zanotował wzrost o 4,6% (przy prognozie na poziomie 3,2%), co stanowi wynik niemal dwukrotnie większy, niż średnia w Unii Europejskiej. Sukces ten powiązany jest m.in. ze stale zwiększającą się konsumpcją (wzorst o 4,8% w 2017 roku) w 13,5 milionach gospodarstw domowych.

Polska i Rosja to jedne z najbardziej obiecujących regionów dla rozwoju Checkpoint Systems w Europie Centralnej – Europa Zachodnia to rynek zdecydowanie bardziej dojrzały, charakteryzujący się wzrostem na poziomie 0,3%. Odwrotnie sytuacja wygląda w Polsce, gdzie zapotrzebowanie na produkty takie jak anteny EAS czy sprzęt RFID stale rośnie.

Polska to atrakcyjny kierunek dla handlu również ze względu na chęć konsumentów do adaptacji nowych rozwiązań, takich jak wykorzystanie smartfonów w e-handlu, sztuczna inteligencja w optymalizacji i automatyzacji zakupów, dostwa tego samego dnia czy personalizacja doświadczenia użytkownika.
- Polska to niezwykle podatny grunt, na którym możemy testować nowe rozwiązania na dużą skalę. Mówimy tu m.in. o NEO, czyli nowych elektronikach w naszej ofercie anten, czy platformie HALO, która zbiera w jednym miejscu wszystkie informacje potrzebne do zarządzania sklepem – mówi Ewa Pytkowska, dyrektor sprzedaży w Polsce Checkpoint Systems.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,10

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane