PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

CHI Polska wyłącznym operatorem Costa Coffee

Autor: www.dlahandlu.pl 30 kwietnia 2012 14:22

Z dniem 25 kwietnia 2012 roku CHI Polska S.A. jest jedynym w Polsce operatorem sieci kawiarni Costa Coffee. Od 2007 roku operatorem marki na rynku polskim była spółka eCoffee. CHI Polska S.A. planuje dynamiczny rozwój sieci kawiarni Costa Coffee. Przejmie również od eCoffee 7 z 12 działających dotąd kawiarni Costa Coffee na terenie Polski.

Na mocy umowy inwestycyjnej zawartej 25 kwietnia br. pomiędzy eCoffee Sp. z o.o. (spółki zależnej NFI Krezus S.A.) a CHI Polska S.A., CHI Polska S.A stała się wyłącznym operatorem marki Costa Coffee w Polsce, należącej do Costa Limited. Firma CHI Polska S.A. obecna na polskim rynku od 1999 roku, jest obecnie operatorem dwóch marek z branży kawiarnianej: lidera na polskim rynku - coffeeheaven oraz Costa Coffee, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej marki kawiarni na świecie.

- Przez lata pracowaliśmy na sukces marki coffeeheaven i udało się. Jesteśmy liderem branży kawiarnianej w Polsce, stworzyliśmy też jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku. Teraz chcemy wykorzystać nasze doświadczenie, aby dynamicznie rozwijać Costa Coffee pod skrzydłami CHI Polska. Przejmujemy 7 z 12 prowadzonych dotychczas przez eCoffee kawiarni tej marki, a w ciągu następnych 12 miesięcy planujemy otworzyć 20 nowych kawiarni Costa Coffee - mówi Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska SA.

Costa Coffee, należąca do Whitbread PLC - brytyjskiej firmy działającej w branży hotelarsko-restauracyjnej - to jedna z największych na świecie sieci nowoczesnych kawiarni specjalizujących się w przygotowywaniu wysokiej jakości kawy, leader w Wielkiej Brytanii i w Europie. W tej chwili sieć liczy blisko 2200 barów kawowych w 26 krajach na całym świecie.
- Polski rynek branży kawowej ma ogromny potencjał. Od dłuższego czasu planowaliśmy tutaj mocniej zaznaczyć naszą obecność. Obserwując rynek i preferencje klientów uznaliśmy, że teraz nadszedł dobry moment, aby dynamicznie rozwinąć Costa Coffee w Polsce. CHI Polska wyróżnia innowacyjne podejście w zarządzaniu siecią kawiarni coffeeheaven w Polsce i nie mamy wątpliwości, że z Costą na pokładzie osiągnie jeszcze większy sukces. - mówi Neil Campbell, International Operations Excellence Director, Whitbread Court.

CHI Polska S.A. otworzyło już dwie kawiarnie Costa Coffee w Polsce: w styczniu br. w warszawskim CH Wola Park oraz w marcu br. w gdyńskim CH Klif. Nowy operator planuje dynamiczny rozwój sieci Costa Coffee, prowadzony równolegle z marką coffeeheaven. Kawiarnie Costa Coffee zlokalizowane będą zarówno w reprezentacyjnych punktach dużych miast, centrach handlowych, kompleksach biurowych i mieszkaniowych oraz na dworcach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane