PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Chiński serwis Aliexpress to drugi najpopularniejszy sklep internetowy w Polsce

Autor: dlahandlu.pl/Gemius 10 sierpnia 2015 11:29

Chiński serwis Aliexpress to drugi najpopularniejszy sklep internetowy w Polsce Polacy coraz chętneij kupują na AliExpress, fot. za aliexpress.com

Co ósmy polski użytkownik sieci kupuje na zagranicznych stronach WWW (13 proc.). Najwięcej ankietowanych w zagranicznej sieci poluje na odzież, dodatki i akcesoria.

Według najnowszego raportu o rynku e-commerce co czwarty e-konsument kupuje na zagranicznych stronach WWW. Użytkownicy sieci z Polski – zapytani o nazwy zagranicznych serwisów i stron WWW, na których zrobili zakupy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – najczęściej wymieniają Ebay. Markę tę podaje jedna czwarta ankietowanych (25 proc.). Na drugim miejscu pojawia się Amazon (11 proc.), a na trzecim AliExpress (7 proc.).

– Choć polscy konsumenci odwiedzają zarówno zagraniczny serwis ebay.com, jak i polski ebay.pl, serwis ten nie zawojował krajowego rynku i póki co w żaden sposób nie zagraża dominującej platformie aukcyjnej jaką jest w Allegro – komentuje Karolina Karaś z Gemiusa.

Jej zdaniem najbardziej interesujący jest fenomen chińskiego serwisu Aliexpress. – To serwis dla konsumentów, który umożliwia dokonywanie transakcji bezpośrednio w Chinach, często nawet z bezpłatną wysyłką do Polski. AliExpress jest nie tylko jednym z najbardziej popularnych zagranicznych platform oferujących sprzedaż internetową. Według danych z badania Megapanel PBI/Gemius to drugi najpopularniejszy sklep internetowy w Polsce. Tym samym wyprzedza takie sklepy, jak Euro.com.pl czy Empik.com, które w polskiej świadomości istnieją od wielu lat – mówi Karolina Karaś.

Zakupy na zagranicznych stronach są popularne głównie wśród osób od 25 do 34 roku życia, z wykształceniem wyższym oraz mieszkających w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Zapytani o kategorie kupowanych produktów i usług, ankietowani wskazali w pierwszej kolejności na odzież, dodatki i akcesoria (37,3 proc.), książki, płyty i filmy (32,6 proc.) oraz multimedia (23,5 proc.).

– Polacy kupują odzież marek, które w Polsce nie są dostępne lub ubrania, które w zagranicznych e-sklepach są po prostu tańsze. Natomiast do dużej popularności książek, płyt, filmów oraz multimediów zamawianych przez internet za granicą przyczynił się Amazon, m.in. ze swoją szeroką ofertą e-book’ów – komentuje Karolina Karaś z Gemiusa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • iza 2015-09-11 13:40:45

  To świetny serwis, ale potrzebowałam trochę pomocy z ogarnięciem. Pomógł mi poradnik inwestowania, bo tam wszystko wyjaśnili poradnikinwestowania. pl /2015/08/25/zakupy-na-chinskim-allegro/#comment-15095

 • magda 2015-09-03 21:22:09

  chinskie allegro staje sie coraz bardziej popularne i dostepne, poradnik inwestowania zwrocil na to uwage i moim zdaniem slusznie i trafnie

 • artmetic ekonsulting 2015-08-12 21:46:05

  Sklep internetowy w kilka dni:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane