Chłopskie Jadło z własną muzyką ludową zespołu „Tęcza”

Autor: pr 2 lutego 2017 11:06

Chłopskie Jadło z własną muzyką ludową zespołu „Tęcza” fot. materiały prasowe

W restauracjach Chłopskie Jadło, należących do Sfinks Polska, można usłyszeć nagraną specjalnie na potrzeby sieci oryginalną muzykę ludową. Utwory, które mają umilać gościom czas, wykonuje zespół „Tęcza” z podwarszawskiej Nowej Woli, a akompaniuje mu kapela złożona z profesjonalnych  muzyków.

- Koncept Chłopskie Jadło nawiązuje do polskiej tradycji kulinarnej i ludowej. Odnosi się to do wszystkich płaszczyzn – od oferty, poprzez wystrój lokali, po stroje kelnerów. Teraz dodajemy do tego kolejny element, czyli muzykę. Jest to pięć ścieżek dźwiękowych nagranych specjalnie dla naszych restauracji. Tak jak w karcie dań inspirujemy się spuścizną rodzimej tradycji kulinarnej, tak przygotowując ten materiał czerpaliśmy z muzycznego bogactwa polskiej kultury ludowej – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Chłopskie Jadło.

Klienci odwiedzający restauracje Chłopskie Jadło mogą usłyszeć utwory wywodzące się z Małopolski i Śląska, Podkarpacia, Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia a także pogranicza polsko-litewskiego. Część z tych utworów to klasyka polskiego folkloru muzycznego – „Szła dzieweczka do laseczka”, „Czerwone jabłuszko” czy „Hej bystra woda”. Na ścieżkach dźwiękowych znalazło się także wiele innych pieśni i tańców ludowych takich jak kujawiaki, oberki, krakowiaki czy polki. Dobór melodii i piosenek jest efektem kilkumiesięcznej pracy i przeszukiwania archiwów etnograficznych oraz nagrań terenowych.

Wykonawcami utworów są pasjonaci śpiewu - wokaliści z Zespołu Śpiewaczego „Tęcza” z Nowej Woli, działającego od 30 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane