Ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki pomoże dostarczać towary w aglomeracji miejskiej

Autor: pr, dlahandlu.pl 15 października 2015 11:21

Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid.

 – Podstawą działań naszego zespołu transportu jest ustawiczne zmniejszanie odległości pokonywanej przez samochody między centrum dystrybucyjnym a sklepami oraz stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi – mówi Marcin Dopierała. – Średni wiek naszego pojazdu to niecałe 4 lata, a nasza flota wzbogaca się co roku o ponad 100 nowych ciężarówek. Pojawienie się pierwszego hybrydowego samochodu ciężarowego Fuso Canter Eco Hybrid to przykład innowacji, szczególnie ważny w przypadku aglomeracji miejskich, gdzie dostosowanie pojazdu do miejsca realizacji dostaw ma wyjątkowe znaczenie.

15 października br. w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania pierwszego samochodu Fuso Canter. Kluczyki na ręce Marcina Dopierały, dyrektora logistyki Jeronimo Martins Polska, przekazał Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Trucks. Ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa, niż podobne z napędem dieslowskim i pracują ciszej, bo samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Ciężarówka może zabrać niemal 3 tony towarów.

Biedronka od lat współpracuje z firmą Mercedes-Benz Polska. We flocie firmy jeżdżą m.in. samochody Mercedes-Benz Econic NGT, zasilane gazem ziemnym oraz Mercedes-Benz Actros, wyposażone w oszczędne systemy napędowe. We flocie firmy znajdują się także takie pojazdy jak Antos z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro VI.

15 własnych centrów dystrybucyjnych Biedronka obsługuje od 110 do 230 sklepów każde.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • jansobieski26@gmail.com 2015-10-15 15:35:26

    Za Biedronkę (a w zasadzie za właścicieli) należy się wziąć w pierwszej kolejności.

    W Portugalii nie podobały się podatki, to się przenieśli do Holandii. A pieniądze zarabiają tu dzięki: Kphn, Stoltzman, Szczynukowicz, etc.

    Nocna zmiana raz jeszcze, znacjonalizowanie przekrętów, drugi dekret bieruta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane