Co dalej z Almą? Umorzenie postępowania sanacyjnego może być dobrą wiadomością

Autor: Bankier.pl 31 stycznia 2017 17:05

Co dalej z Almą? Umorzenie postępowania sanacyjnego może być dobrą wiadomością Fot. Alma Market

W sądzie pojawił się wniosek zarządcy Almy o umorzenie postępowania sanacyjnego. Dla przyszłości Almy może to być dobra wiadomość - czytamy na portalu Bankier.pl.

Wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego wywołał na giełdzie skrajne emocje – kurs najpierw mocno spadał, by później mocno rosnąć i następnie znów znaleźć pod kreską. Ewentualna akceptacja wniosku otwiera bowiem w obecnej sytuacji dwie drogi. Pierwsza to koniec Almy.

Druga droga niesie nadzieję, że Alma przetrwa. - Może się okazać, że w tle jest inwestor, który chciałby kupić przedsiębiorstwo całkowicie bez zobowiązań i być może, po umorzeniu postępowania sanacyjnego zostanie złożony wniosek o ogłoszenie upadłości w formule tzw. „pre packa”, czyli przygotowanej likwidacji. To szybki sposób przejęcia całkowicie oddłużonego przedsiębiorstwa - mówi Andrzej Głowacki, doradca restrukturyzacyjny i prezes spółki DGA SA.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • edi286 2017-02-01 21:13:38

    no tak... i tym inwestorem który przejmie całkowicie oddłużone przedsiębiorstwo będzie sam Pan Jerzy Mazgaj z rodziną, tak to całkiem dobry pomysł, zacznie od początku ;-) bez "starej" załogi, zobowiązań, długów....

    Za 2 lata znów będą artykuły o luksusie i sukcesie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane