Co dalej z inwestycjami handlowymi w Toruniu?

Autor: nowosci.com.pl 9 listopada 2014 19:38

Osiem miesięcy potrwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. To pozwoli na budowę centrum Outlet Toruń na terenie po Polchemie. Z kolei część galerii Solaris ma się zamienić na biura - informuje portal nowosci.com.pl.

Plany inwestycji handlowych na terenie po Polchemie przy Szosie Bydgoskiej ciągną się od lat. Firma Karawela zapowiadała m.in., że do 2013 roku powstanie tu największe w Toruniu centrum handlowe. Inwestor wycofał się z tych planów w takim momencie, by nie płacić miastu kar. Karawela wróciła jednak z koncepcją centrum Elipsa, mniejszego, m.in. bez hipermarketu. I ten projekt też porzuciła. Teraz przy Szosie Bydgoskiej chce budować centrum Toruń Outlet. Zmiany koncepcji inwestor tłumaczył dostosowywaniem się do rynku.

Outlet Toruń to w zamyśle centrum wyprzedażowe wraz z pasażami handlowymi, parkingami, stacją benzynową i restauracją typu drive-through. Obiekt ma liczyć 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej (przy 18 tys. mkw. powierzchni całkowitej). 
W oficjalnych zapowiedziach inwestor deklarował, że chce rozpocząć budowę Outlet Toruń w drugim lub trzecim kwartale 2015 roku. Pierwszy etap inwestycji, w tym budowa outletu wraz z infrastrukturą, ma kosztować około 20 milionów euro - informują nowosci.com.pl.

Jeszcze więcej znaków zapytania jest w sprawie galerii Solaris, którą Irlandzka Grupa Inwestycyjna zamierza postawić w miejscu dawnego Uniwersamu przy Szosie Chełmińskiej i na sąsiednim terenie. Powinna być gotowa, wraz z przebudowanym wokół układem komunikacyjnym, w 2012 roku. Urząd Miasta zapowiadał już wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec inwestora. Odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono pomysł przekształcenia części galerii w biurowiec. Irlandczycy szukają inwestora.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane