PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Co dziesiąty Polak robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Autor: dlahandlu.pl 4 lipca 2016 12:03

Dwóch na trzech kupujących online przed zakupem zwraca uwagę na komentarze innych konsumentów – wynika z badań przeprowadzonych w kwietniu bieżącego roku przez TNS Polska na zlecenie Trusted Shops.

Ujednolicone przepisy z zakresu prawa e-commerce i takie same zasady dotyczące zakupów w sieci sprawiają, że coraz więcej Polaków kupuje w europejskich sklepach internetowych. Spośród europejskich rynków e-commerce, największą popularnością cieszą się niemieckie oraz brytyjskie sklepy internetowe, w których zakupy dokonało odpowiednio, 15 proc. oraz 9 proc. respondentów.

Osoby, którym zdarzyło się kupować online za granicą dokonywały również transakcji w chińskich e-sklepach. Taką odpowiedź wskazało 31 proc. respondentów. Azjatyckie e-sklepy często oferują konsumentom szeroki wybór produktów oraz opcję darmowej dostawy.

Zakupy przez internet dają mniejsze poczucie bezpieczeństwa niż te tradycyjne. Z tego względu konsumenci szukają dodatkowych elementów potwierdzających wiarygodność e-sklepu.

Na pierwszym miejscu w zastawieniu z wynikiem 68 proc. znalazły się opinie innych kupujących online.

Prawie połowa Polaków (49 proc.) zwraca również uwagę, czy sklep oferuje możliwość skorzystania z gwarancji zwrotu pieniędzy. Konsumenci chcą mieć pewność, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek trudności z realizacją zamówienia otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy.

Trzecie miejsce na podium należy do znaków jakości, które są potwierdzeniem bezpieczeństwa transakcji. Aspekt ten jest ważny dla ponad jednej czwartej ankietowanych (28 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane