PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Co pięćdziesiąte piwo kupione nad Wisłą pochodzi z małego, lokalnego zakładu

www.portalspozywczy.pl 3 lipca 2017 18:39

Globalny rynek piw rzemieślniczych, zwanych też kraftowymi, będzie nieustannie rósł i do 2025 roku powinien być wart ponad 500 miliardów dolarów. Konsumenci coraz chętniej sięgają nie tylko po trunki o niskiej zawartości alkoholu, ale też po piwa smakowe. Te tendencje widoczne są także w Polsce, która znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem produkcji piwa. Obecnie co pięćdziesiąte piwo kupione nad Wisłą pochodzi z małego, lokalnego zakładu, a tylko 2 proc. sprzedawanych w kraju piw pochodzi z importu – informuje Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD).

W badaniu KPMG aż 73 proc. dorosłych respondentów wskazało, że po piwo sięga przynajmniej kilkukrotnie w ciągu roku, co daje niemal 23 mln aktywnych klientów. Według szacunków wartość całego segmentu wynosi ok. 15 mld złotych. Rynek browarniczy w Polsce – w ujęciu ilościowym – jest już nasycony. Trudno spodziewać się skokowego wzrostu spożycia w najbliższych latach. Za to konsumenci coraz bardziej otwierają się na nowe rodzaje piw, co nie umyka uwadze producentów.

Klienci najbardziej upodobali sobie piwa typu pale ale, IPA i amber ale, i to właśnie popularność tych gatunków ma rosnąć w nadchodzących latach. Jak podaje firma doradcza KPMG, aż 71% browarów wskazuje innowacyjność i jakość produkcji jako czynniki, które będą miały największy wpływ w przyszłości.

Zdaniem ekspertów to właśnie jakość produkowanych piw rzemieślniczych może stanowić największy atut, ale też i największe zagrożenie dla rynku piw rzemieślniczych. Dbałość o walory produktu powinna być zapewniona od rozpoczęcia procesu produkcyjnego, aż do serwowania go przez barmana lokalu. Na podwyższenie jakości oferowanych produktów ma wpływ nie tylko rosnąca konkurencja i stale otwierające się małe, lokalne browary, ale przede wszystkim coraz większa świadomość i kompetencje klientów.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane