Coca Cola odpowiada na podatek „od cukru” – wzrost ceny i mniejsze opakowania

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 20 lutego 2018 11:37

Coca Cola odpowiada na podatek „od cukru” – wzrost ceny i mniejsze opakowania Fot. Shutterstock

W odpowiedzi na podatek „od cukru”, który wprowadza rząd Irlandii, Coca Cola HBC zaproponuje na tym rynku większy zakres opakowań. Choć cena za litr napoju wzrośnie, na skutek nowej daniny, to jednak mniejsze opakowania napojów zapewnią konsumentom „tańsze opcje” – informuje serwis esmmagazine.com.

Podatek irlandzkiego rządu na napoje słodzone cukrem wejdzie w życie 6 kwietnia. Firma twierdzi, że bezpośrednim wynikiem tego podatku będzie wzrost ceny za litr Coca-Cola Classic. Dlatego wprowadza więcej opcji dla konsumentów.

Napoje Coca-Cola będą nadal dostępne w butelkach o pojemności 500 ml, butelkach o pojemności 1,25 litra i puszkach 330 ml. Wprowadzone zostaną mniejsze, bardziej wygodne opakowanie, w tym 250 ml wąska puszka, a także butelki PET o pojemności 375 ml i 1,5 l.

Matthieu Seguin, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Ireland i Northern Ireland, powiedział, że nowa oferta zapewni konsumentom "niedrogie opcje" po wejściu w życie nowego podatku.

- Konsekwentnie dywersyfikowaliśmy nasze portfolio i zmniejszaliśmy cukier w całym asortymencie. Nasze napoje, które sprzedajemy, mają obniżoną zawartość cukru - z wyjątkiem bardzo lubianych Coca-Cola Classic i niektórych naszych napojów energetycznych i mikserów, które pozostają niezmienione – mówi Matthieu Seguin.

Od 2010 r. Coca-Cola zmniejszyła zawartość cukru w ​​swoim portfolio w Irlandii o około 13 proc., a obecnie ponad 60 proc. jego sprzedaży stanowią produkty, które zawierają mniej niż 5 g cukru na 100 ml. Pomimo tych zmian grupa twierdzi, że receptura oryginalnego napoju Coca-Cola pozostanie niezmieniona.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane