Coca-Cola płaci ekspertom za promowanie napoju jako zdrowej przekąski

Autor: tvn24.pl 19 marca 2015 10:58

Coca-Cola opłaca ekspertów ds. żywienia i trenerów fitness za promowanie napojów jako zdrowej przekąski. Ci przekonują, że picie ich w małych ilości nie jest szkodliwe. Tymczasem koncern jest obwiniany o to, że jego produkty powodują otyłość tysięcy osób na całym świecie - podaje TVN24.

W lutym amerykanie obchodzili Miesiąc Zdrowia. Wówczas w ważnych tytułach prasowych i blogach zaczęły pojawiać się opinie kilku ekspertów od żywienia i trenerów fitness, którzy sugerowali, że mała puszka Coca-Coli lub innego napoju wypita od czasu do czasu jest "idealną i zdrową przekąską dla każdego".

Jak napisał serwis Business Insider powołując się na informacje agencji Associated Press "część artykułów autorstwa opłaconych przez koncern ekspertów nie była oznaczonych jako sponsorowane". W jednym z nich dietetyk sugerował, że "małe puszki są dobrym rozwiązaniem dla osób, które umieją rozsądnie spożywać napoje gazowane". Autorka innego tekstu chwalącego napoje Coca-Coli stwierdziła, że zawarte w artykule tezy są jej własnymi poglądami i "nie przypomina sobie", aby ktoś jej płacił za publikację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane