PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coca-Cola zmienia logo na puszkach na polskie imiona

Autor: dlahandlu.pl 7 maja 2013 09:49

Coca-Cola zmienia logo na puszkach na polskie imiona

Pod hasłem „Podziel się radością" rozpoczyna się kampania sprzedażowa marki Coca-Cola. Po raz pierwszy w historii firmy jedno z kultowych logo znajdujących się na opakowaniu na cztery miesiące zostanie zastąpione... popularnymi imionami i pseudonimami, m.in. Kasia, Marek, Tomek, Mistrz, Skarb lub Misio. Akcję wspierają liczne działania w handlu tradycyjnym i nowoczesnym.

Praktycznie każdy konsument będzie mógł znaleźć butelkę ze swoim imieniem lub imieniem bliskich osób. 

Na opakowaniach Coca-Coli znajduje się ponad 150 najpopularniejszych w Polsce imion, które używane są przez blisko 90 proc. osób w wieku od 12 do 29 lat. W procesie druku etykiet imiona były nanoszone losowo, proporcjonalnie do częstotliwości występowaniach ich w polskim społeczeństwie.

- Skomplikowanym obszarem w tym projekcie były działania produkcyjno-logistyczne, aby sprawnie i na czas zamienić w sklepach tradycyjne opakowania Coca-Coli na jej kreatywną odsłonę - podkreśla Alicja Jelec, odpowiadająca za markę Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services.

Nowa kampania Coca-Cola zaplanowana jest na okres od 6 maja do połowy sierpnia 2013 i otrzyma silne wsparcie w wybranych kanałach sprzedaży tradycyjnej i nowoczesnej. Będą to m.in. promocje oraz materiały POS. Coca-Cola przeprowadzi również liczne działania skierowane do konsumentów, np. sampling oraz wiele ogólnopolskich imprez. Zwieńczeniem kampanii będzie Coke Live Music Festival (Kraków, 9-10 sierpnia).

Najważniejszym elementem kampanii „Podziel się radością" są unikalne opakowania Coca-Cola: puszka 330ml, butelka 500ml i dostępna od 1 lipca butelka o pojemności 1l. Sugerowane ceny to odpowiednio: 1,99 PLN, 3,19 PLN i 4,19 PLN.

Kampania wykorzystuje wiele kanałów komunikacji, między innymi: telewizję, działania digital, media społecznosciowe, blogosferę, interaktywne formaty outdoor'owe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Piotr 2013-06-13 16:05:06

    Spis wszystkich miejsc w których będzie można dostać puszki: rabatown.pl/top/puszka-coca-cola-wlasny-napis/

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane