PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coca-Cola zniknęła ze sklepów Kaufland w Polsce

www.portalspozywczy.pl 30 stycznia 2014 15:10

W ostatnim czasie klienci sieci Kaufland zauważyli brak napojów firmy Coca-Cola na półkach. Jak dowiedział się portalspozywczy.pl, jest to spowodowane przeciągającymi się rozmowami tych dwóch podmiotów nt. warunków współpracy w 2014 roku.

- W segmencie napojów typu cola oferujemy obecnie naszym klientom napoje Pepsi-Cola oraz Hoop-Cola. Z innymi dostawcami, w tym przypadku z Coca-Cola, rozmowy są nadal prowadzone - poinformował portalspozywczy.pl, Grzegorz Polak, rzecznik prasowy sieci Kaufland.

Także przedstawiciele Coca-Cola HBC Polska potwierdzili nam, że wciąż negocjują z Kauflandem. - Celem Coca-Cola HBC Polska jest zapewnienie dostępności naszych produktów dla konsumentów, wszędzie tam, gdzie dokonują zakupów. Realizując ten cel współpracujemy z naszymi klientami na podstawie kontraktów, które określają zasady i warunki partnerstwa. Z niektórymi partnerami handlowymi prowadzimy obecnie rozmowy dotyczące warunków współpracy w 2014 roku - komentuje Iwona Jacaszek, dyrektor ds. korporacyjnych spółki.
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pojawiła się informacja o wycofaniu Coca-Coli ze sprzedaży w innej sieci sklepów - w Lidlu, ale na terenie Niemiec. Jednak - zdaniem Iwony Jacaszek - ta sprawa nie ma związku z brakami w polskich Kauflandach, a także nie będzie rzutować na współpracę z Lidlem w naszym kraju. - Współpraca firm z systemu Coca-Cola z partnerami handlowymi na innych rynkach nie ma wpływu na rynek polski - potwierdza.
W przeszłości Kaufland miał już kilka epizodów wycofania produktów ze sprzedaży za względu na przedłużające się negocjacje. W 2012 roku z półek marketów Kaufland zniknęły makarony, przyprawy i przetwory produkowane przez chorwacką firmę Podravka. Był to efekt trudnych negocjacji handlowych, które Podravka prowadziła z siecią marketów. W podobny sposób zniknęły z Kauflanda także produkty marki Danone.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bolek45 2014-01-31 23:28:28

    cisowianka też znikneła kiedyś z półek, jakiś zas nie byłó produktów nestle

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane