PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coca-Cola, Żywiec Zdrój, Tymbark liderami na półkach e-sklepów

Autor: dlahandlu.pl 29 marca 2016 14:19

Coca-Cola, Żywiec Zdrój, Tymbark liderami na półkach e-sklepów fot. za coca-cola.pl

Z danych portalu Ocenmarke.pl, który monitoruje średnią cenę produktu, jego dostępność oraz czas promocji w popularnych e-sklepach: Tesco, Alma i Piotr i Paweł, wynika, że Coca-Cola wyprzedza Pepsi w kategorii napojów gazowanych, a Żywiec Zdrój - Nałęczowiankę w kategorii wód.

Biorąc pod uwagę wskazane parametry Coca-Cola w kategorii napojów gazowanych otrzymała średnią ocenę 3.5, podczas gdy Pepsi 2.5. W tej kategorii silnymi markami są również Schweppes, Fanta i Zbyszko. W kategorii woda pozycję lidera zajmuje Żywiec Zdrój. Za nią znalazły się marki Nałęczowianka i Kropla Beskidu. W ciągu ostatnich 14 dni w kategorii soków Tymbark wyprzedził zarówno Hortex, jak i Fortunę. Liderem energetyków było Oshee, a zaraz za nim uplasowały się marki Red Bull i Black. Kubuś, Hortex i Bobovita okazały się najsilniejszymi markami w napojach dla dzieci. W kategorii herbat na rynku najlepiej radziła sobie w badanym okresie marka Dilmah. Za nią uplasowały się marki Lipton i Ahmad Tee. Średni najwyższy wynik w kategorii kaw osiągnęła marka Tchibo, przed Jacobs i Nescafe.

Ocena marki wyliczana jest na podstawie średniego czasu promocji produktów, średniej dostępności, procentowego pokrycia kategorii produktów w sklepach i pozycji w kategorii w ciągu ostatnich 14 dni w e-sklepie Tesco, Alma oraz Piotr i Paweł. Maksymalna ocena to 5, minimalna to 0. Liderem jest marka, która pokrywa największą część danej kategorii w monitorowanych e-sklepach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane