PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Coccodrillo otworzy 40 nowych sklepów

Property News 23 stycznia 2018 14:15

Coccodrillo zamknęło rok z liczbą 249 sklepów, na 2018 planuje kolejne otwarcia. - Nasza sieć sprzedaży jest cały czas optymalizowana – mówi Tomasz Przybyła, wiceprezes zarządu CDRL. Może się więc zdarzyć, że wybrane placówki zamkniemy, a zastąpią je inne. Sieć Coccodrillo będzie się jednocześnie rozwijać zagranicą, gdzie może się zwiększyć o 30-40 sklepów – dodaje.

Pod marką Coccodillo w Polsce działa około 150 sklepów franczyzowych, zlokalizowanych głównie poza centrami handlowymi. W galeriach funkcjonują sklepy własne marki Coccodrillo i to one generują najwyższe obroty zdradza wiceprezes zarządu CDRL: - W naszym modelu biznesowym, salony przy ulicy generują z reguły niższy obrót, ale są bardziej rentowne. Takie sklepy są tańsze w utrzymaniu, co wynika ze stawek czynszów, niższych kosztów dodatkowych - krótsze godziny otwarcia przekładają się też na niższe koszty pracy. Natomiast obecność w galeriach handlowych ma dla nas znaczenie marketingowe i pomaga w zwiększeniu rozpoznawalności marki Coccodrillo – mówi Tomasz Przybyła.

Sieć nie obawia się spadku obrotów po wejściu w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. - Dla CDRL wpływ tej decyzji będzie bardzo ograniczony, ponieważ większość naszej polskiej sieci handlowej, to sklepy franczyzowe, które obecnie w większości i tak są w niedzielę zamknięte. Zakładamy, że większa część obrotów generowanych w niedzielę przeniesie się na inne dni i na e-commerce – mówi wiceprezes sieci.

Coccodrillo zamknęło rok 2017 na dużym plusie. W ciągu trzech kwartałów przychody grupy wzrosły o 10,6 proc. co było zgodne z założeniami, a nawet lekko je przekroczyło.

W minionym roku sprzedaż internetowa grupy wzrosła o 51 proc. Obecnie sieć planuje inwestycje w magazyn i logistykę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane