PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coffeeshop Company będzie się rozwijać na drodze franczyzy

www.franczyzawpolsce.pl 10 sierpnia 2010 12:04

Pierwsza kawiarnia franczyzowa Coffeeshop Company powstała w lipcu w Gliwicach, kolejna wkrótce ruszy w Warszawie. Firma chce także przekazywać franczyzobiorcom placówki własne - informuje serwis franczyzawpolsce.pl.

Coffeeshop Company ma w Polsce pięć własnych kawiarnii: dwie w Krakowie oraz po jednej w Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze. Jeszcze półtora roku temu pod marką Coffeeshop Company działało dziewięć lokali, część z nich została jednak zamknięta, inne zmieniły lokalizacje.

- Większość zamknięć wynikała z tego, że w związku z kryzysem na rynku gastronomicznym wyniki tych lokali nie były zadowalające. Jednak wszystkie kawiarnie, które pozostały na rynku, generują satysfakcjonujące obroty, są rentowne. Jeśli znajdą się chętni, to jesteśmy gotowi przekazać je we franczyzę - mówi Jakub Jasiak z firmy Tizia, która rozwija koncept Coffeeshop Company w Polsce.

Jak informuje serwis franczyzawpolsce.pl firma oferuje dwie możliwości nawiązania współpracy franczyzowej: otwarcie zupełnie nowej kawiarni lub odkupienie obecnie działającej. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli znajdzie się właściwa osoba do prowadzenia tego biznesu, a nie będzie na początku dysponowała odpowiednimi środkami na przejęcie, to istnieje także możliwość wejścia w taką inwestycję w formie podnajmu.

- Mamy też nowość w naszej ofercie - koncept mobilnego Coffeeshop'u. Jest to gotowa i wyposażona mini kawiarnia stanowiąca bardzo dobre rozwiązanie dla miejsc użytku publicznego takich jak stadiony czy dworce kolejowe. Poszukujemy partnerów do współpracy także dla tego konceptu - dodaje Jakub Jasiak.

Franczyzobiorca, który chce uruchomić nową kawiarnię Coffeeshop Company, powinien mieć na starcie minimum 30 proc. wartości całej inwestycji. Pozostała część może zostać sfinansowana leasingiem. Odpowiednia kwota za każdym razem może być nieco inna, w zależności od wielkości lokalu i jego lokalizacji. Podobnie jest z dochodami.

- Trudno podać uśrednione wartości, bo są one zupełnie inne dla lokalu w centrum Krakowa niż np. dla lokalu w Zielonej Górze. Franczyzobiorca może jednak liczyć na to, że dla każdej konkretnej lokalizacji zrobimy odpowiednie wyliczenia, tj. oszacujemy wartość nakładów, potencjał miejsca, a w związku z tym i okres zwrotu - wyjaśnia Jakub Jasiak.

W sieci Coffeeshop Company działa obecnie ponad 200 lokali m.in. w takich krajach jak Austria (skąd koncept się wywodzi), Niemcy, Stany Zjednoczone czy Egipt. W Polsce jest ich obecnie sześć: 5 należących do masterfranczyzobiorcy oraz 1 franczyzowy. Masterfranczyzobiorcą jest firma Tizia, która rozwija Coffeeshop Company nie tylko w naszym kraju, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane