Colliers International: Deweloperzy będą łączyć różne formaty handlowe w jednej lokalizacji

Autor: www.dlahandlu.pl 9 marca 2012 09:24

Niepewna sytuacja na światowych rynkach finansowych może odzwierciedlić się w bardziej ostrożnym nastawieniu graczy z rynku handlowego w tym roku. Deweloperzy będą się starać przyciągnąć najemców i klientów poprzez łączenie różnych formatów handlowych w jednej lokalizacji, zwłaszcza parków handlowych z tradycyjnymi centrami handlowymi - prognozuje Colliers International.

Według Colliers International, rynek handlowy w ubiegłym roku można uznać za optymistyczny, zwłaszcza pod względem aktywności deweloperów, którzy dostarczyli na polski rynek blisko 625 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Pojawiły się także nowe międzynarodowe sieci handlowe, m.in. amerykańskie marki takie jak GAP i Toys"R"Us, czy skandynawska sieć dla majsterkowiczów Jula.

Jeśli chodzi o prognozy na ten rok, Polska znów będzie liderem na rynku inwestycyjnym wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Spread pomiędzy stopami kapitalizacji dla najlepszych nieruchomości, a stopami dla budynków niższej jakości zostanie utrzymany.

W przypadku rynku gruntów inwestycyjnych, zakładając, że sytuacja na rynkach finansowych się nie pogorszy, a strefa euro upora się ze swoimi problemami, rok 2012 powinien być dobrym rokiem dla obrotu gruntami inwestycyjnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane