PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Columbus Capital będzie inwestować w niewielkie obiekty handlowe

Property News 24 listopada 2014 12:30

Spółka inwestycyjna Columbus Capital zawarła porozumienie inwestycyjne z jedną z firm działających w branży nieruchomości komercyjnych: JR Invest. Jej celem jest podjęcie działalności w segmencie nieruchomościowym, koncentrującym się na przejmowaniu, modernizacji i sprzedaży niewielkich obiektów handlowych.

Firma planuje wykupić 100 proc. udziałów w funduszu nieruchomości Ganador, jakie posiada obecnie JR Invest. W tym momencie podmioty nie podają wartości transakcji.

Ganador kupuje nieruchomości komercyjne o wartości do 1 mln zł, a następnie w krótkim okresie czasu odsprzedaje je z wysoką marżą. Spółka wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej JR Invest. Głównym założeniem funduszu nieruchomości Ganador jest kupowanie nieruchomości komercyjnych tylko za gotówkę, nie korzystając z kredytów bankowych.

Od połowy tego roku Columbus Capital dynamizuje swój rozwój oraz mocno rozbudowuje Grupę Kapitałową. Obecnie spółka posiada gotowość organizacyjną do realizacji projektu z branży nieruchomości komercyjnych.

- Pierwotnie zakładaliśmy objęcie 50 proc. udziałów w funduszu Ganador. Mając jednak świadomość rynku, podjęliśmy decyzję o docelowym zakupie całości udziałów. Nasz plan odnośnie dalszego rozwoju spółki zakłada przejęcie obiektów w Warszawie, które po remoncie mogą wygenerować kilka milionów złotych zysku. Inwestycje w stolicy są mocną stroną naszego akcjonariatu, bowiem nasi kluczowi akcjonariusze inwestowali na Mazowszu realizując tam wiele inwestycji, znamy więc ten rynek i mamy tam również partnerów biznesowych. Nasze plany inwestycyjne sięgają też Śląska, gdzie chcemy pozyskać kolejne atrakcyjne nieruchomości komercyjne - mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Capital.

Przeczytaj także:

Spółka rozważa również emisję obligacji, a pozyskany kapitał chciałaby przeznaczyć na rozwój funduszu Ganador.

- Od początku tego roku mamy ok. 2 mln zł zysku analizując to podatkowo. Widmo problemów zostało zażegnane, a przed nami dobry czwarty kwartał. O ile w czerwcu nie byliśmy na 100 proc. pewni, że możemy pozyskać tani pieniądz i mocno rozwijać Ganadora, to dziś po analizie na rynku powinniśmy przed końcem roku znaleźć partnera, który zorganizuje nam emisję obligacji pod tą transakcję na dobrych dla nas warunkach. Możliwe jest również wejście inwestora finansowego do Columbus Capital S.A. poprzez nową emisję akcji w ramach kapitału docelowego. Niebawem zwołamy radę nadzorczą i będziemy analizować warianty finansowania - podkreśla prezes firmy.

Columbus Capital liczy, że dzięki wejściu w branże nieruchomości komercyjnych odniesie wiele korzyści. Realizowany projekt wpisuje się także idealnie w założenia strategii rozwoju spółki opartej głównie na działalności inwestycyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane