PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Comp przejmuje producenta kas Novitus i liczy na kontrakty w sieciach

Autor: PAP/ISB 22 grudnia 2010 11:51

Comp przejmuje producenta kas Novitus i liczy na kontrakty w sieciach

Comp i Novitus podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek, które ma zostać przeprowadzone na zasadzie przejęcia Novitusa przez Comp - poinformowały spółki w komunikatach.

"Strony uzgodniły, że akcje spółki przejmującej zostaną przydzielone akcjonariuszom Novitus w oparciu o parytet wymiany, który ustalony zostanie na podstawie 6 - miesięcznej (licząc do dnia poprzedzającego dzień podpisania niniejszego listu) średniej ceny akcji przejmującego i przejmowanego" - napisano w komunikacie.

Spółki poinformowały, że chcą zakończyć połączenie do dnia 30 września 2011 roku. Wcześniej, bo jeszcze do końca tego roku, ma zostać uzgodniony plan połączenia. "Przyczyną połączenia jest zamiar utworzenia spółki o jednej z najwyższych kapitalizacji w sektorze IT zdolnej do wykorzystania uzupełniających się rynków i produktów" - napisano w komunikacie.

Comp ma posiada 2 688 624 akcje Novitusa, co stanowi 47,82 proc. ogólnej liczby akcji i daje takie samo prawo głosów na walnym. Comp liczy, że po połączeniu z Novitusem możliwe będzie finansowanie kolejnych "dużych akwizycji" w dziedzinie handlu i usług, poinformował prezes Compa i szef rady nadzorczej Novitusa Jacek Papaj. Papaj liczy m.in. na możliwość realizacji dużych kontraktów outsourcingowych w sieciach handlowych. Comp jest integratorem systemów IT i dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Comp miał 6,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,55 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 149,39 mln zł wobec 158,58 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane